neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

25 srp 2013, 10:14
Vytisknout
E-mail


Sestava: Černý-Mečíř,Schauer P.,Šťastný,Šnorbert-Paulů,Jež,Kubina,Bergemann- Illner, Figura (od 45.min Horáček)


Branka: Bergemann (as.P.Schauer)


První utkání na venkovním hřišti se našemu mužstvu herně moc nevydařilo. Domácí nám ukázali, že jejich vítězství v Lomnici nad Popelkou nebylo náhodné a jejich herní projev měl na rozdíl od toho našeho vysoké herní parametry a jejich výhra je zasloužená. V naši sestavě opět chybělo několik jmen už  proto, že se nám marodka příliš nevyprázdnila a moc možností jak oživit naši hru nebylo. K samotnému utkání.

Od začátku zápasu bylo utkání vyrovnané, ale pouze opticky a do první šance domácích. Chrastavští naši rozehrávku k překvapení celého našeho mužstva vůbec nenapadali, za to jejich presink po naši přihrávce vpřed byla ukázková, kdy nám odebírali jeden míč za druhým a jejich rychlé brejky byly smrtelné. Poprvé jsme inkasovali už ve 2.min zápasu, kdy jsme odvrátili šanci domácích, ale následný centr z pravé strany naše obrana podcenila a nechala na zadní tyči osamoceného hráče domácích. Jeho hlavičku ještě Lukáš Černý chytil, ale ta mu vypadla a s následnou dorážkou z bezprostřední blízkosti si nedovedl poradit 1-0. V 11.min domácí z hranice velkého vápna nezamířili přesně a jejich útočník překopl úplně prázdnou hostující branku. V 15.min jsme se dostali k ohrožení domácí branky také my, ale tvrdá střela Lojzy Ježe mířila pouze doprostřed branky, kde našla připraveného brankáře. V 21.min po kombinaci na levé straně se dostal ke střele Pavel Schauer, ale jeho střela křížem šla mimo tyče domácí branky. Ve 23.min měli tutovku opět domácí, kdy jejich útočník obešel i vyběhnuvšího brankáře, ale jeho střelu stačil obětavě skluzem z brankové čáry vykopnout Martin Šnorbert. Ve 32.min přímý kop domácích z hranice velkého vápna jen těsně míjí jilemnickou branku. Ve 40.min se pokoušel domácí hráč přehodit Černého, ale jeho lob šel nad branku. Ve 44.min přímý kop Davida Paulů z pravé strany prověřil připravenost domácího gólmana, kdy mu jeho tvrdá střela vypadla, ale bohužel nikdo z našich hráčů nebyl připraven k dorážce. To bylo z prvního poločasu všechno.

I přes pokyny, které zazněly v kabině v poločasové pauze, jsme začali druhý poločas vlažně a s vědomím, že se nám asi nemůže nic stát. Opak byl pravdou. Domácí ještě zvýšili tempo hry a naše mužstvo mělo velké problémy v obranné fázi. Ve 49.min se skóre zápasu měnilo podruhé, kdy centr z pravé strany domácí útočník míč podběhl, ale dezorientovaná obrana jilemnických, konkrétně Marek Šťastný na zadní tyči s úmyslem balón v těžké pozici uklidit do bezpečí trefil k překvapení všech vlastní branku 2-0. Jiskričku naděje se zápasem ještě něco udělat byla probíhající 54.min, kdy po centru Pavla Schauera z přímého kopu se dostal k odraženému míči Kuba Bergemann a uklidil přízemní střelou míč k tyči 2-1. Místo toho, aby nás tato situace nakopla ještě k větší aktivitě směrem v před tak to mělo úplně obrácený účinek a naše hra dostála ještě většího uklidnění, že se nám vlastně nemůže nic stát. Naše mužstvo se v dalších minutách zápasu dostalo opět pod velký tlak domácích, kteří hráli fotbal lahodící oku nejen domácích fanoušků, ale i někdy bezradně přihlížejícím hráčům Jilemnice. V 56.min zabránil v brankové příležitosti domácích Lukáš Černý, který zlikvidoval pokus o lob do odkryté branky. V 59.min David Paulů svoji špatnou rozehrávkou našel domácího hráče a ten svoje sólo při nedůslednosti a přihlížení jilemnických projel jejich obranou jako nůž máslem a jeho střela zapadla k levé tyči jilemnických 3-1. Poslední půlhodina už byla ze strany domácích zahrána s velkým přehledem. Jilemničtí se dostávali k míči jen sporadicky a když už tak naše hra postrádala jakoukoliv kombinaci a snahu nabídnout se při hře dopředu jeden druhému. Míče jsme ztráceli jak na běžícím páse a jen stěží odolávali útočné hře domácích, kteří se ještě několikrát dostali do slibné pozice k zakončení. Z naší strany stojí za zmínku jen několik centrů, které však nenašli potřebného adresáta k zakončení. V 87.min měl ještě velkou šanci ke zkorigování výsledku Vláďa Horáček, kdy se nám povedl jeden z mála brejků. Ocitl se sám na velkém vápně před špatně vyběhnuvším domácím gólmanem, ale stačil malý zlomek zaváhání a vracející se domácí obránce stačil šanci zmařit. Dalo by se říct, že konečný hvizd byl pro jilemnické vysvobozením.

Hodnocení zápasu:  Do zápasu jsme šli s vědomím, že domácí celek bude určitě kvalitní, kdy po vítězném zápase v Lomnici přesvědčil i nás, že bude patřit k předním celkům letošní soutěže. Domácí na rozdíl od nás předvedli perfektní fotbal ve velkém pohybu, který nám bohužel při naší liknavosti při bránění dělal velké problémy a konečný výsledek je pro nás ještě milosrdný. Domácí byli herně úplně někde jinde, ale i přesto musíme říct, že všechny 3 góly v naší siti byly po našich individuálních chybách a nabídli jsme je domácím na zlatém podnose. V příštím zápase se musíme opět odrazit od důraznější a poctivé hry plné bojovnosti jak tomu bylo v prvním mistrovském zápase. Také doufáme, že už budou k derby s Brannou k dispozici Tonar, Hartych a Vorel. Uvidíme jak se to v týdnu s jejich zraněními vyvine a zda budou připraveni k víkendovému zápasu.

P.Schauer a M.Hradecký

FOTOGALERII ze zápasu najdete ZDE (http://butterflym.rajce.idnes.cz/Chrastava_-_Jilemnice)