26 zář 2019, 00:13
Vytisknout
E-mail

SK Studenec A – SK Jilemnice B     7:5 (3:1)

Branky: 30., 44. a 49. Faistaver Kryštof, 9. Vrbata Dominik, 50. Tomešová Patricie
Sestava:
Poláček Matyáš – Vašák Matěj, Karel Filip, Horáček Vojtěch, Vrbata Dominik, Faistaver Kryštof „C“ – Tomešová Patricie, Brožík Adam

V utkání sedmého kola Okresního přeboru jsme ve středu 25.9. zajížděli k venkovnímu dvojzápasu do Studence, který má v soutěži také dvě družstva. Při nedělním mači se Studencem A u nás jsme se s hostujícím trenérem Alešem Jodasem dohodli, že by bylo vhodnější (vzhledem k prognóze deště a konci druhého zápasu až po půl sedmé) odehrát oba zápasy souběžně na dvou hřištích. A kdo byl ve Studenci přítomen, musí uznat, že to byla dobrá volba. Už druhý zápas v řadě odchytal hráč Matyáš Poláček, za což mu patří velký dík. Panovalo sychravé podzimní počasí s občasným deštěm a místy i profouklo. Navzdory tomu divácká kulisa byla početná – lze to i přičíst dvěma zápasům najednou, ale 40 diváků bylo vzhledem k počasí fanfárové číslo.

Ne už tak naše hra … Soupeř, první tým naší tabulky hrál na menším hřišti výborný nátlakový fotbal, který našim borcům dělal velké problémy. Mokrý trávník nám při zpracování dělal velké problémy a soupeř nám to ještě ztěžoval nátlakovou hrou. Na uzoučkém hřišti to byl z naší strany spíše boj a také spousta na oko jednoduchých přihrávek končila metr dva od adresáta a většinou v autu. V čem byl však nejmarkantnější rozdíl byla hra vysokých balónů ve vzduchu – soupeř se téměř vše snažil sebrat už hlavou či hrudí, prostě co nejvýše. Kdežto my jsme hře hlavou až na pár výjimek uhýbali a vysoké míče nechali několikrát skočit či jsme čekali, až spadne na nohu. Tímto způsobem jsme přišli o neuvěřitelně vysoký počet míčů. Pěknými zákroky nás držel Matyáš Poláček, občas se nějaká věc ve hře povedla, ale jednoduché chyby a zbytečné zbavování se míče nás stáli velké úsilí při vytvoření si šance. V 6.min se nepovedla rozehra Matyášovi a klasické namazání soupeř zkušeně potrestal. V 9.min jsme se při útoku sami vyhnali k rohovému praporku, odkud Adam Brožík vracel míč před bránu na vápno. Ze skrumáže se pumlíč vykulil před Dominika Vrbatu, který šikovným obstřelem nechal míč zaplout do boční sítě. Pak jsme se ale zase nedokázali vypořádávat s dobře atakujícími hráči Studence a většinu zbytku první půle jsme bránili. V 19.min se za půlkou u pravé lajny pěkně uvolnil hostující hráč a křížně střílel, avšak mimo a takřka na rohový praporek. Naše obrana však míč nezpracovala, naopak jej přibrzdila přesně před dalšího hráče domácích, který pohodlně skóroval. Ve 21.min jsme roh rozehráli zpět na Matěje Vašáka, který chytrým obloučkem loboval skrumáž těl a branaře domácích na zadní tyč. Snášející míč se otřel o břevno pak o tyč zpět do pole. Jelikož jsme se ale kochali, z jednoduché dorážky nebylo nic. Minutu před koncem poločasu jsme nepohlídali rychle zahraný aut soupeře a ten nájezd proměnil.

O poločase jsme tým směřovali k lepší kombinaci, častější střelbě a mluvení, které do té doby nebylo.

Na začátku druhé půle se obraz hry moc nezměnil. Studenečtí nadále dobře presovali a my se trápili.
Ve 29.min si Matyáš při rozehře nechal dostoupit hráče moc blízko a „narval“ jej do holení, od kterých míč skončil v brance. Z rozehry jsme studenecké vytáhli na naší polovinu a dvěma kolmicemi se míč od Filipa Karla přes Vojtu Horáčka dostal ke Kryštofovi Faistaverovi, který svůj nájezd proměnil. Hned v další, tedy 31.minutě se však opakovala situace před naší brankou – Matyášova rozehra do holení a další gól v naší síti. Trenéry i diváky začali brát mrákoty v další minutě, když si 2m od branky Filip Karel nechal dostoupit útočníka hostí při odkopu a po trefě jeho holení se míč během 4 min potřetí dostal stejným způsobem do naší sítě. Naštěstí rozhodčí postřehl útočný faul na našeho branaře bezprostředně předtím a kopalo se od naší branky. Ve 36.min jsme opět na půlce nechali 2x dopadnout míč na zem a napotřetí mezi naše dva hráče vlétl útočník domácích, míč si hrudí posunul do sprintu a nájezd bezpečně proměnil. Poté se již i naše hra z hlubokého podprůměru vyhoupla do standardu. Hráči si najednou nepouštěli všechny míče a prvním dotekem si je připravovali, byly vidět i narážečky a osmělili jsme se i ve střelbě. Ve 44.min se u lajny uvolnil Filip Karel, přihrál do středu Vojtovi Horáčkovi, který šikovnou uličkou uvolnil do nájezdu hned dva naše hráče. Oba z jiného strany hřiště směřovali k míči, kde byli zhruba stejně. Adam Brožík míč přenechal ke střele Kryštofovi Faistaverovi, jenž pod padajícím gólmanem zavěsil.
V další minutě se domácímu útočníkovi povedla pěkná střela do šibenice. Ve 49.min Matěj Vašák posunul na Dominika Vrbatu, jenž po kličce vyslal do brejku opět Kryštofa Faistavera. Ten se nemýlil a zkompletoval hatrick. V poslední minutě jsme snížili na 7:5, kdy se střelu Vojty Horáčka obrana srazila k Pátě Tomešové, která akrobaticky vsítila poslední branku zápasu.

Ač by nás přijatelný výsledek se zatím nejlepším týmem soutěže (tabulkově i herně) měl těšit, oba trenéry zklamala hra. Minimálně tři čtvrtiny zápasu jsme svým ustrašeným, zbrklým a nekoncentrovaným herním projevem soupeři hru usnadňovali a oko diváka netěšili.

V neděli 29.9. hostí od 9:00 A-tým Martinice, v 10:30 B-tým přivítá Studenec B. Přijďte nás povzbudit!