30 zář 2019, 10:36
Vytisknout
E-mail

Sestava: Mečíř - Křivý - Hellmuth, Jon, Kodejška - Ginzl, Vancl J., Ron, Ambrúž - Ježek, Kousal (střídali - Dvořák, Hartig, Jahn, Vancl L.)

Nový Bor, který má 12 tisíc obyvatel, byl vyhlášený v r. 2017 historickým městem ČR roku 2017 a asi málokdo ví, že je 10 ti násobným mistrem republiky v šachu družstev a to hraje Extraligu pouze 13 sezon a v r. 2013 jeho hráči dokonce vyhráli i Evropský pohár, což je něco jako Liga mistrů ve fotbale. Pro klid duše je ale třeba říci, že ani jeden šachista není z Nového Boru a kdyby hráli jen domácí, hráli by asi tak ve stejné soutěži s Jilemnicí. Ale zpět k fotbalu.

Hosté vstoupili do zápasu ukázkově. Dřeli, bojovali a již ve 4. min. Kousal při svém sólu obešel i domácího brankáře Diviše, jenže z úhlu minul branku. Hned z protiútoku domácí Vičan trefil břevno jilemnické branky. Hrálo se "nahoru - dolů" s velikým nasazením a ve 14. min. našel Kousal před domácí brankou zcela osamoceného Rona, ten ale na kluzkém terénu míč netrefil. A tak přišel zákonitě trest a domácí Mach v 19. min. otevřel skóre střetnutí - 1:0. Hosté i nadále útočili, Kousal ve 20. min. šel sám na brankáře Diviše, ale v poslední chvíli mu střelu zblokoval domácí obránce. Další obrovskou šanci měli hosté ve 31. min., když trestný kop Kousala domácí brankář špatně zasáhl, ale jilemnický Ginzl tutovku neproměnil. Ve 34. min. střela Kousala jen o centimetry minula novoborskou branku. A neujal se ani střelecký pokus Helmutha ve 35. min. zápasu.

Jilemničtí, patrně odehráli nejlepší poločas dosavadního průběhu soutěže, chybělo jen zakončení. Ještě v úvodu 2. poločasu to vypadalo, že hosté jsou schopni skórovat a vývoj střetnutí zdramatizovat. Ve 37. min. Kousalovu střelu vyrazil Diviš na rohový kop, který sám jmenovaný hostující hráč zahrával. Dobře poslaný míč ale proletěl kolem jen přihlížejících Ginzla a Ježka. A to byl asi definitivní zlom v utkání. Domácí převzali iniciativu, zmáčkli hosty na jejich polovině. Ve 41. min. Vičan poslal míč do tyče Mečířovy branky, ve 43. min. Romanovského hlavička skončila nad jilemnickou branku. A pak to přišlo. Ve 44. min. domácí Šauer podruhé rozvlnil síť hostující branky a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Hosté, ve snaze zkorigovat stav střetnutí, otevřeli hru a domácí z rychlým brejků skórovali ještě dvakrát, v 54. min. Vičan - 3:0 a v 56. min. Campírek - 4:0. Břevno Vancla J. z trestného kopu v 58. min. jen dokazovalo, že vstřelit gól byl pro jilemnické doslova neřešitelný problém.

Co říci závěrem? Hosté se vlastní neschopností a nedůraznou hrou připravili o bodový zisk. Šancí měli v 1. poločase na dvě utkání.