Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

01 říj 2019, 01:35
Vytisknout
E-mail

Branky: 7., 30., 35. a 43. Faistaver Kryštof, 12., 42., 44. a 45. Zapadlo Filip, 25. a 50. Karel Filip, 27. a 48. Hadač Jakub, 21. Vrbata Dominik, 37. Erlebach Dominik

Sestava:
Poláček Matyáš – Hadač Jakub, Karel Filip, Faistaver Kryštof, Vrbata Dominik, Zapadlo David – Tomešová Patricie, Erlebach Dominik „C“

V utkání osmého kole Okresního přeboru jsme v neděli 29.9. přivítali na našem hřišti v sousedském derby TJ Sokol Martinice. V brance ještě absentoval „dovolenkář“ Lukáš Franz, jeho místo opět zaujal Matyáš Poláček. Dva naše stěžejní hráče (Matěje Vašáka a Vojtu Horáčka) jsme po dohodě zapůjčili mladším žákům na zápas v Novém Boru. Už v sobotu celkem dost pršelo a podobně to vypadalo i v neděli ráno, nicméně déšť „nahoře“ vydržel a obě domácí utkání se odehrála. Tomuto přihlíželo 33 diváků, kterým hráči připravili příjemnou podívanou…

Úvod zápasu se nesl ve znamení vzájemného oťukávání, obě mužstva se sžívala s mokrým trávníkem a rychlým skluzem míče. Jako první se změnilo skóre v 5.min na straně hostů, když zahraná „malá domů“ Matyášovi na nerovnosti terénu přeskočila nohu. V 7.min srovnal Kryštof Faistaver, když sám na obránci vybojoval míč a přesnou střelou k pravé tyči vsítil. Ten také ve 12.min po výkopu hostů dobře zpracoval na půlce balon a šikovnou prostrkávačkou našel mezi beky skulinu, kterou dostal Filipa Zapadla samotného před branku a ten s bravurou proměnil. Již v této fázi zápasu byl velice dobrým organizátorem hry Matyáš Poláček v brance, který hlasitě a důrazně udílel pokyny všem hráčům ať už obranného či útočného rázu. Ve 14.min trefil Kuba Hadač křížnou střelou tyč. V 18.min naše obrana výkop hostí nohou netrefila a záložník hostů proměněným brejkem srovnal na 2:2. Ve 20.min trefil zblízka tyč Dominik Vrbata. Ten si však spravil chuť v následující minutě, kdy nejprve Kuba Hadač na půlce pěknou kličkou potáhl doleva a „nastartoval“ Dominika, který v nájezdu trefil protilehlou boční síť. A hned v další 22.min trefila tyčku i Páťa Tomešová. V poslední minutě prvního dějství střelu směřující na branku srazil obránce před vápnem na roh rukou, a tak se kopal trestňák. Filip Karel jej zahrál podél zdi, kde sice branař zakročil a vyrazil, ale přímo zpět k nohám Filipa, který již propálil vše.

Tým jsme o půlce chválili za předvedenou kolektivní hru a hráčům doporučili větší klid v koncovce.
To jsme ani netušili, co si pro diváky připravili hráči do poločasu druhého.

Hned ve 27.min jsme rozehráli od Matyáše přes Filipa Karla, jeho jmenovce Zapadla a Páťu Tomešovou na 6 doteků krásnou akci, na jejímž závěru Kuba Hadač dával pohodlně do odkryté branky. Ve 30.min Dominik Vrbata zatáhl míč téměř k rohovému praporku, odkud zpětnou příhrou dal až za vápno proti noze Kryštofovi Faistaverovi. Ten krásnou utaženou placírou k tyči nedal branaři šanci, aby pak o pět minut později takřka ze stejného místa a stejným způsobem zkompletoval svůj dnešní hatrick. Ve 37.min neotálel s rozehráním autu Filip Karel a přehozením přes beky vyslal do nájezdu na branaře hned 3 naše hráče, z nichž se k zakončení jako první dostal  Dominik Erlebach. Tomu se rána sice svezla po kopačce, ale naštěstí zamířila do opačné strany branky, než šel gólman hostí. Ve 38.min hosté od lajny přes 2 naše hráče doslova protlačili míč a i když si Matyáš na střelu sáhl, zastavit ji nedokázal. Od tohoto okamžiku se však již na hřišti hrál z naší strany „dospělý“ fotbal. Zastavení hry, vrácení na beky, přenesení na druhou stranu, nabídka slovní i pohybová, zpětné přihrávky na branaře, komunikace, první doteky, přenesení hry beka v tísni přes branaře na druhou stranu a hlavně – koncovka. V posledních osmi minutách jsme vstřelili 6 branek. Ve 42.min krásnou akci Kryštofa Faistavera s Páťou Tomešovou zužitkoval Filip Zapadlo. Ve 43.min si Kuba Hadač narazil s Dominikem Vrbatou a před vápnem přihrál na Kryštofa, který s přehledem proměnil. Ve 44.min znovu rychle vhodil aut Filip Karel, Filip Zapadlo brejk bezpečně přetavil v další branku a i on dosáhl hatricku. Ve 45.min diváci shlédli opět famózní akci, kdy si na vlastní půlce přes celou šíři hřiště vyměnili míč Kuba Hadač s Filipem Karlem a ten posunul na Páťu dopředu. Ta se klamavým pohybem a skvělým prvním dotekem zbavila obránce, a když ji zakřižoval ten druhý, naznačila střelu a těsně před bekem posunula před prázdnou na Filipa Zapadla, jenž jen nastavil nohu a utíkal Pátě poděkovat. V další minutě jsme se potřetí ze soupeřových čtyř zápasů vydatně podíleli na jeho brance, když jsme nepřesnou příhrou vyslali do nájezdu Martinického útočníka. Ve 48.min Dominik Vrbata po kličce na půlce vyslal na zteč Kryštofa Faistavera, kterému se po druhé straně rozeběhl Kuba hadač. Kryštof šikovně potáhl na vzdálenější tyč, aby pak bez pohledu oka příhrou vedle sebe naservíroval pocukrovanou přihrávku před prázdnou branku pro Kubu. Stejná poslední minuta, stejný střelec – jako na konci první půle střelecký účet podtrhl Filip Karel, který lišáckým lobem přes skrumáž i branaře vsítil míč vykulený proti noze.

Vždy se říká, že fotbal hraješ tak, jak ti dovolí soupeř. Ale to co předvedli naši hráči a hráčka v tomto zápase bylo brilantní, grandiózní, fanfárové až excelentní.