Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

01 říj 2019, 01:39
Vytisknout
E-mail

Branky: 10., 11., 31. a 40. Hadač Jakub, 13. a 27. Řehořek Vojtěch, 16. a 34. Zapadlo Filip, 25. a 49. Erlebach Dominik

Sestava:
Hák Šimon – Morávek Tadeáš, Rosenberg Lukáš, Hadač Jakub „C“, Zapadlo Filip, Řehořek Vojtěch – Poláček Matyáš, Erlebach Dominik

Po zápase A-týmu proti Martinicím následoval zápas našeho B-týmu proti rezervě Studence. Po středečním zápase ve Studenci jsme se vzájemně dohodli, že se v tomto zápase představí zejména mladší hráči v této kategorii začínající. Slovo dalo slovo, a tak obě družstva shodně nasadila pouze dva hráče 2009. Studeneckých rodičů a fandů přijelo mírně více než Martinických, a tak zápas ještě nedávno „mladopřípravkářů“ sledovalo 41 příznivců.

I hra vypadala trochu jinak než v předcházejícím zápase. Studenečtí hoši a slečna byli pohybově dobře vybavení, naši hráči nejprve zaostávali v důrazu a bojovnosti, s postupem času se však všechny tyto aspekty takřka vyrovnaly. V 7.min jsme nepokryli na zadní tyči hráče a ten pohodlně otevřel skóre zápasu. V 10.min srovnal Kuba Hadač, který si nepovedenou rozehru branaře prvním dotekem dobře připravil, aby mu pak z 8m nasadil jesle. Hned za 40 sekund Matyáš v obraně předpisově přeskočil před útočníka, přihrál do běhu opět Kubovi, který ač vytlačován důrazným bekem hostí doleva křížnou tvrdou střelou levačkou strhl vedení na naši stranu. Ve 13.min Filip Zapadlo vybojoval aut na pravé straně cca metr od rohového praporku. Na dlouhý aut Matyáše Poláčka si naběhl Vojta Řehořek a klasickým „holenáčem“ jej z první narval do branky. Minutu na to hosté snížili po individuálním průchodu Oldy Tomáše přes 3 naše hráče. V 16.min Tadeáš Morávek u lajny nezazmatkoval, míč si podržel a ve správný okamžik posunul do středu na Kubu Hadače. Ten puštěním míče mezi nohama zmátl záložníka Studeneckých a milimetrovou přihrávkou vyslal do nájezdu Filipa Zapadla, jenž mazácky proměnil. Ve 21.min hosté přesným rohem a pohotovým zakončením snížili na rozdíl jediné branky. V poslední minutě první půle Lukáš Rosenberg přijal zpětnou náhru od Matyáše Poláčka, uvolnil se kličkou a vypálil. Jeho střelu zblokovala obrana hostí přesně k nohám Dominika Erlebacha, který na zadní tyči pokojně uklidil.

O poločasové přestávce jsme klukům připomínali, že soupeř je kvalitní a více než výsledek by je měl zajímat dobrý pocit z předvedené hry a kolektivní radost z maličkostí.

Hned ve 27.min se míč od Šimona z branky přes Matyáše Poláčka dostal do středu na kubu hadače, který z první prostrčil uličkou na Filipa Zapadla. Ten už mířil sám na obránce, před kterým nezištně přihrál doprava. Vteřinu předtím si o tuto náhru křikl Vojta Řehořek, který ji také přetavil tvrdou střelou v další branku. Minutu nato Šimon v brance po závaru pouze zastavil míč na brankové čáře, kde byl první soupeř a jednoduše dorazil. Ve 31.min Lukáš Rosenberg otočil hru doleva na Tadeáše Morávka, který si pěkně posunul do běhu a za půlkou přihrál na střed na volného Kubu Hadače. Ten prvním dotekem nasadil jesle záložníkovi a jeho tečovaná střela skončila v síti Studeneckých. Znamenala také Kubův dnešní hatrick. Ve 34.min se prosadil po příhře od Dominika Erlebacha hezkou střelou Filip Zapadlo a upravil tak na 8:4. Potom však přišla čtyřminutovka, během níž se hosté prosadili hned 3x. Nejprve ve 36.min napřáhl kousek za půlkou k dalekonosné střele Jára Bulušek a o tyč ji dopravil do protilehlé boční sítě. Situace se „kopírovala“ o 2 min později – stejné místo, stejný hráč, o stejnou tyčku a do stejné boční sítě. Když se hned za 25 sekund Šimon v naší brance nepochopitelně vzdal míče v ruce a pustil jej přímo na nohy útočníka hostí, bylo rázem 8:7. Naštěstí jsme hned v následující minutě zahrávali trestňák z 12m. K jeho exekuci se postavil Kuba Hadač a pověst snipera nezapřel – utaženou plackou do volného místa podél zdi. Ve 46.min jsme však vlastní chybou darovali hostům opět snížení na rozdíl jediné branky. Minutu před koncem však Hady kličkou a klamavým pohybem vymíchal 2 hráče, v nájezdu dvou na gólmana nehamounil a před prázdnou nalil Dominikovi Erlebachovi. Na výhře už nic nezměnila ani nastavená minutka, kdy se po rohu hostí Dominik Erlebach prosadil ještě jednou, ale tentokrát do vlastní sítě při snaze o zablokování centru na volného hráče.

Hráči předvedli týmový výkon a určitě nezklamali.

V dalším kole předehrává B-tým 9.kolo ve čtvrtek 3.10. od 17:00, kdy v derby zavítáme do sousedních Martinic, jimž jsme vyhověli kvůli sobotní hasičské soutěži. A-tým zajíždí v sobotu 5.10. do Vysokého, kde změří síly s aktuálně třetím celkem soutěže.