Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

21 říj 2019, 02:02
Vytisknout
E-mail

Branky: 3., 11., 12., 27., 48. a 49. Hadač Jakub, 1., 39., 49. a 50. Faistaver Kryštof, 10. a 15. Vašák Matěj, 18. a 18. Vrbata Dominik, 23. Zapadlo Filip

Sestava:
Franz Lukáš – Vašák Matěj, Karel Filip, Faistaver Kryštof, Vrbata Dominik „C“, Zapadlo Filip – Poláček Matyáš, Hadač Jakub

V utkání dvanáctého kola Okresního přeboru náš A-tým v neděli 20.10. od 9:00 přivítal nováčka soutěže celek FK Sedmihorky. Po zápasovém maratónu doma i venku o minulém víkendu jsme se fanouškům naposledy na podzim představili v domácím zápase. Počasí bylo proměnlivé, občasné slunko střídalo oblačno a větrno, ale nepršelo. Na zápas si našlo cestu 29.diváků.

Hned v první minutě se míč po zasekávačce Dominika Vrbaty dostal ke Kryštofu Faistaverovi, jehož tečovaná střela přeskočila branaře. Ve 3.min Kuba Hadač dobře převzal pas od Matyáše Poláčka, jeho první střelu branař vyrazil zpět před něj, ale s dorážkou si již neporadil. V 7.min Lukáš dobře vyběhl daleko z branky a zmařil tak hostům šanci na brejk. V 10.min Kryštof Faistaver neotálel s rozehráním rohu, všiml si Matěje Vašáka, který si mu proti noze pěkně naběhl a křížnou bombou trefil v brance protilehlou boční síť. Hned v další minutě Filip Zapadlo pěkně zakombinoval s Kryštofem Faistaverem a předložili Kubovi Hadačovi gól jak na zlatém podnose. V následující minutě už měl Kuba na pažbě zásek v podobě hatricku, když se po pěkné uličce Filipa Karla dostal společně s Kryštofem Faistaverem do nájezdu dva na branaře a pobídku před prázdnou branku jednoduše zužitkoval. V 15.min Lukáš sebral míč útočníkovi v pokusu o kličku, zvedl hlavu a pěkně našel na půlce Filipa Karla. Ten se pěkně obtočil okolo záložníka a tak 5m za půlkou posunul vedle sebe na Matěje Vašáka. Ten si prvním dotekem pěkně přistrčil do kroku a z 15m pumelenice prostřelil vše. V 18.min Matyáš Poláček vybojoval v obraně míč a pěkným vyvezením míče až před soupeřovo vápno navázal dalšího obránce, od kterého si šikovně odskočil Filip Zapadlo. Po obdržené příhře si zpracoval a mohl ze strany střílet, ale přihrávkou přes celou branku nechal Dominika Vrbatu doklepnout do prázdné. Rozehru po tomto gólu okamžitě oba dva napadali, Dominik se míč zmocnil a uličkou prostrčil Filipovi do šance. Sám se však nezastavil, a tak mu Filip před branařem opět vrátil na jednoduchý doklep. Ve 23.min Matěj Vašák u lajny před naším vápnem přetlačil rameny protihráče, bleskově se s míčem otočil a poslal kolmici na Filipa Karla. Ten na půlce brilantním posunutím vyslal do nájezdu dva na branaře Filipa Zapadla a Kubu Hadače, který jednoduchou dorážku do prázdné přesně načasovanou náhrou dopřál i Filipovi.

O přestávce jsme chtěli nechat v poli zahrát i Lukáše Franze, jehož místo zaujal Matyáš Poláček.

Hned ve 27.min Lukáš založil akci, na jejímž konci Kryštof Faistaver dával Kubovi Hadačovi opět před prázdnou branku. Ve 29.min se poprvé prosadili hosté, když jsme po chybě v záloze nepohlídali volného útočníka na zadní tyči a ten pohodlně skóroval. Hned v další minutě se Lukáš „kochal“ hrou a nevšiml si za sebou útočníka, který se po naší ztrátě a soupeřově odkopu dostal do samostatného nájezdu a ten proměnil. Ve 39.min se Matěj Vašák klamavými pohyby zbavil dvou hráčů, zasekl a přihrál přes celou obranu Filipovi Karlovi, jenž narážečkou uvolnil Kryštofa Faistavera a ten se nemýlil. Poté jsme zamíchali sestavou, aby si hráči vyzkoušeli pro ně né úplně obvyklé posty. I když jsme hned z první akce soupeře po střele ze skrumáže inkasovali potřetí, ale dá se říct, že nikdo nikde vyloženě nezklamal. Sice si chvilku na jiná místa zvykali, ale po pár akcích se už dalo zase hovořit o nápaditém fotbale. Branky jsme si však nechali až na poslední tři minuty, ale stihli jsme v nich dát góly čtyři. Ve 48.min se Filip Karel u lajny zbavil pěknou kličkou útočníka a předložil do brejku Filipovi Zapadlovi, který ukázal skvělý přehled a nezištnou příhrou nechal Kubu Hadače opět doklepnout do prázdné. Ve 49.min hosté zahrávali roh, který na první tyči zastavil Lukáš Franz a se zvedlou hlavou vyslal do nájezdu od půlky dvou na branaře Kryštofa Faistavera a Dominika Vrbatu. Ten se zachoval mazácky, naznačil kličku do strany a míč postrčil do druhé. Pro Kryštofa už nebyl problém ze 3m trefit zcela prázdnou branku. Rozehru jsme hned napadli a Filip Zapadlo uličkou vyslal do nájezdu od lajny Kubu Hadače. Ten jej proměnil a uzavřel svůj dnešní střelecký koncert na čísle šest – BRAVO !!! V poslední minutě Lukáš Franz obral na půlce o míč soupeřova útočníka a vydal se k sólu – přešel tři hráče a už všichni čekali střelu na branku, ze které proti němu vybíhal gólman. S chladnou hlavou naznačil střelu a posunul na úplně osamoceného Kryštofa Faistavera, který jednoduše doklepl a na jeho dnešní ciferník vstřelených branek skočila čtyřka.