Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

29 říj 2019, 02:13
Vytisknout
E-mail

Branky: 10., 46. a 47. Faistaver Kryštof, 9. a 42. Vrbata Dominik, 18. a 25. Karel Filip, 24. a 27. Hadač Jakub, 1. Horáček Vojtěch

Sestava:
Franz Lukáš – Vašák Matěj, Karel Filip, Horáček Vojtěch, Faistaver Kryštof, Hadač Jakub „C“ - Vrbata Dominik, Tomešová Patricie

V utkání třináctého kola Okresního přeboru, které bylo zároveň posledním podzimním, náš A-tým v neděli 27.10. zajížděl do Přepeř. Počasí bylo na poslední říjnový víkend nadprůměrné, nebylo sice vedro, ale svítilo slunce a panovalo bezvětří. Utkání shlédlo 20 diváků, z nichž počtem polovina, ale skvělým fanděním (doprovázeným i vuvuzelou) stoprocentní většina byla našich – velký dík a BRAVO !!! Na místě před zápasem jsme hráčům říkali, že je to poslední zápas a naše divácká podpora je velká, ať si to hlavně užijí a více než výsledek by je měla těšit radost ze hry.

Do zápasu jsme vstoupili brilantně. Ve třicáté vteřině jsme již vedli, kdy po naší střele branař „namazal“ špatnou rozehrou do středu na Vojtu Horáčka, který si míč zpracoval a s přehledem uklidil placírkou k pravé tyči. Tento okamžik hned vnesl na naše kopačky klid při rozehře. Pěkně jsme kombinovali a nabízeli se, pouze z kraje zápasu chyběla lepší komunikace. Herně jsme však od začátku zápasu soupeře přehrávali. Dostavili se i šance, ale lehká zbrklost v koncovce či trocha štěstí chyběly ke změně skóre. Soupeř poprvé zahrozil v 7.min, ale Lukáš rychlým položením se na zem střelu na bližší tyč vyrazil na roh. V 9.min Páťa Tomešová vyhrála během deseti vteřin dva důležité souboje v obraně u lajny a posunula do středu na Vojtu Horáčka. Ten ideální kolmicí nahrál přesně do kroku rozběhnutému Dominiku Vrbatovi, jehož obrana stíhala marně. Za vápnem vypálil pod branaře, který míč sice ztečoval, ale ten i tak skončil za jeho zády. Hned v další minutě jsme házeli aut z hranice vápna. Matěj Vašák počkal s vhozením na „velkého“ Vojtu Horáčka. Ten zády k brance a s dvěma hráči na zádech dobře zpracoval a vykulil proti noze již připravenému Kryštofovi Faistaverovi. Ten míči nekompromisní ranou na bližší tyč nedal jinou šanci než rozvlnit síť. Velice dobře jsme obsazovali při rozehře od branaře všechny soupeřovi hráče a spoustu míčů jsme tak získali ať už sami či kopem branaře do autu. V 18.min jsme po nevybíravém faulu poblíž lajny na Kubu Hadače zahrávali trestňák ze slibné vzdálenosti. Vojta Horáček však k údivu všech šikovně rozehrál podél zdi doprostřed na vápno na Kryštofa, jehož střelu obrana stačila ještě odvrátit. Bohužel pro ni však pouze proti noze nabíhajícího Filipa Karla. Ten se do střely učebnicově položil a napálil míč takovou bombou, že to bylo: „břevno – zem – horní síť“. V následující minutě se trefili z ojedinělé akce domácí, když jsme chybovali na půlce a domácí útočník zavěsil také střelou o břevno. Ve 23.min zachránil náš tým obětavě Matěj Vašák, který Lukášem vyraženou střelu před dobíhajícím útočníkem skluzem na poslední chvíli odvrátil na roh. Minutu před půlí se Dominik Vrbata úprkem vzorně vracel do obrany, na našem vápně vybojoval míč zpět a přes šíři hřiště přihrál Filipu Karlovi. Ten se (už když na něj náhra šla) podíval dopředu a z první krásným pasem vyslal do brejku Kubu Hadače. Ten doslova vykoupal branaře tak, jak to uměl i jeho táta a pohodlně skóroval. V poslední minutě ještě Filip Karel vystihl rozehru branaře na beka u rohového praporku a z těžkého úhlu mu míč poslal do kasy – poločas 1:6.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně. Hned ve 27.min se na naší polovině u lajny pěknou kličkou uvolnil Matěj Vašák a vyvezl míč za půlku. Tam před záložníkem zasekl a posunul do středu na Vojtu Horáčka. Ten si míč prvním dotekem krásně připravil a z dálky vypálil na bránu. Do jeho prudké střely neváhal obětavě vložit hlavu křižující Kuba Hadač a nechytatelně ji ztečoval do sítě. Ve 31.min se do brejku dostali i hosté. Lukáš sice vyběhl a zmenšil střelecký úhel, ale soupeř i tak skóroval. Ve 35.min pěkně zakombinovala Páťa Tomešová s Dominikem Vrbatou, ale její střele chyběl půlmetřík. V další minutě si na secvičený roh do správného místa naběhl Dominik Vrbata, ale  jeho střele chyběla razance i umístění jinam než doprostřed branky. Ve 38.min hosté snížili po střele ze skrumáže. Ve 42.min Páťa již poněkolikáté zbavila čistě tělem míče soupeřova útočníka, zvedla hlavu a ukázkovou uličkou vyslala do nájezdu Kubu Hadače, s nímž z druhé strany šíře hřiště vystartoval Dominik Vrbata. Kuba si toho při vedení míče všiml, naznačil branaři pohybem těla doleva a míč pravou šajtlí nechal šourat před prázdnou branku, kam sprintem dorazil první Dominik a rozvlnil síť. V další minutě odpověděli domácí, když střela z dálky k tyči, na kterou Lukáš viděl, metr před ním skočila. Ve 46.min jsme předvedli nejkrásnější akci zápasu, kdy si Lukáš došel na vápno pro nepřesnou náhru domácích a z první ji poslal doleva na Filipa Karla. Ten si šikovně přistrčil a naznačil úprk po lajně. U toho však ulicí přihrál do středu na Dominika Vrbatu. Proti němu vystoupil obránce, od něhož se zároveň pěkně odpoutal Kuba Hadač. Dominik na něj adresoval náhru, ten z první narazil před branku Kryštofovi Faistaverovi, který rovněž z první placírkou do protipohybu gólmana rozezvučel lavičku našich příznivců i vuvuzelu. A hned v následující minutě Kryštof zkompletoval hatrick, když zblízka dorazil střelu Kuby Hadače odraženou od tyče.

Dáma a kluci v posledním zápase podzimu předvedli famózní výkon, za který byli pochváleni nejen slovně a plácnutím trenéry, ale velkým aplausem našich příznivců a hlasitým troubením vuvuzely.

P.S.: Krásnou odměnou za odváděnou práci ve výchově nejen sportovní, ale hlavně „lidské“ byla momentka na cestě zpět. Jelikož se zpáteční cesty z obou zápasů setkávaly v Lestkově, dohodli jsme se na společné „zmrzlinové“ odměně pro obě družstva. Když jsem se chystal platit, sám od sebe mi zmrzlinář povídá: „Musím Vás pochválit, asi to děláte dobře. Protože takhle velkou skupinu slušně vychovanejch a ukázněnejch dětí jsem tady už ale opravdu dlouho neměl“