30 říj 2019, 07:51
Vytisknout
E-mail

Sestava:  Mečíř - Křivý - Jon Matěj, Vancl J., Jon Marek - Ježek, Ginzl, Ron, Vojtíšek - Kroupa, Kousal  (střídali - Ambrúž, Dvořák, Vancl L.)

Domácí zažili po debaklu od Liberce z minulého kola krušný týden. Každý hráč po svém si musel sáhnout do svědomí a i tak mělo dnešní střetnutí řadu otazníků. Když v 8. min. vstřelil hostující Rasel z pokutového kopu vedoucí branku zápasu - 0:1 a Ron i Kousal své příležitosti k vyrovnání promarnili, nevypadalo to s jilemnickými dobře. Hosté měli častěji míč na svých kopačkách, diktovali tempo hry a měli i šance, jenže domácí brankář Mečíř se ukázal v tom nejlepším světle. Dokonce ve 24. min. svým dlouhým výkopem založil útok, Kousal unikl svým strážcům, obešel i brankáře Doležala, ale zbrkle poslal míč mimo zcela prázdnou hostující svatyni. Nedat takovou šanci, to by psychicky zlomilo i fotbalově vyspělejší celek. Hosté měli nadále navrch, k jejich škodě a štěstí domácích ale Rasela i Vlasáka vychytal domácí Mečíř. Přesto Vlasák stihl ještě před odchodem do kabin poslat své mužstvo do dvoubrankového vedení - 0:2.

Když v úvodu 2. poločasu přidal Rasel třetí branku hostů - 0:3, na bodový zisk by z přítomných diváků nikdo nevsadil ani korunu. Opak byl ale pravdou. Domácí své fotbalové nedostatky začali nahrazovat bojovností, začali více běhat, napadat rozehrávku soupeře a výsledek se dostavil. Nádhernou branku dal po samostatné akci v 54. min. Křivý - 1:3, v 68. min. Kousalovu střelu vyrazil hostující brankář Doležal a Dvořák z dobrých 18 m prostřelil vše, co stálo míči v cestě do sítě - 2:3.  A to ještě nebyl konec. V 70. min., kdo jiný než důrazný Kousal zařídil vyrovnání - 3:3 a napravil své obrovské zaváhání z 1. poločasu.

Domácí opět sehráli (po kolikáté ???) utkání, jehož průběh a závěr by nevymyslel ani ten nejlepší režisér.

Pavel LIPTÁK

Program na tento týden: v úterý 29. a ve čtvrtek 31. října 2019 se koná trénink již od 16,00 hod. (sraz v 15.45 hod.)