neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

02 pro 2019, 17:26
Vytisknout
E-mail
V sobotu 23.11.2019 jsme jako již tradičně uspořádali turnaj starších přípravek (roč.2009 a mladší). Při pořádání ctíme tradici, že nejprve oslovíme družstva, která se zúčastnila minulého ročníku. Chceme jim touto formou poděkovat za účast. Všechna námi oslovená družstva nabídku s radostí přijala a již se k nám znovu těšila. V pátek (den před turnajem) jsme se dozvěděli, že kvůli nemoci se nebude moct zúčastnit branař Šimon Hák. Z hráčů do pole se této role zhostil Matyáš Poláček.
Turnaje se zúčastnilo 8 družstev, rozdělených do 2 skupin: Ve skupině A byla družstva SK Jilemnice – modrá, TJ Sokol Nová Ves, loňský finalista SK Studenec a TJ Lánov, skupinu B pak tvořili obhájce titulu SK Jilemnice – žlutá, třetí z loňského ročníku TJ Sokol Roztoky, TJ Sokol Železnice a TJ Sokol Jičíněves. 
 
V prvním zápase se modří utkali s Novou Vsí. Zápas byl herně vyrovnaný, ale štěstěna se v úplném závěru zápasu přiklonila na stranu novoveských, když jsme branku na konečných 1:2 obdrželi 3 sekundy před koncem. Žlutí nastoupili do zápasu s Roztokami sebevědomě, ale herně i v proměňování šancí nám dal soupeř lekci a jasně zvítězil 5:2. V druhém zápase modří narazili na Studenec, který ve svém prvním zápase „sfoukl“ Lánov 6:0 a to ještě spoustu šancí neproměnil. Naši borci podali srdnatý a bojovný výkon a i přes závěrečnou prohru 0:2 celé utkání odjezdili. Druhým soupeřem žlutých byla Železnice. Zde se již projevila herní vyzrálost našich hráčů a utkání ovládli celkem jasně 4:0. V posledním utkání základní skupiny změřili síly modří s Lánovem. Herně jsme měli mírnou převahu, ale jelikož jsme neproměnili (po minutí míče vyběhnuvším branařem 10m od branky) ani nájezd sami na prázdnou branku, skončilo toto utkání bez branek. Žlutí základní skupinu uzavřeli zápasem s Jičíněvsí, který herně ovládli, a výsledek 2:0 byl pro soupeře milosrdný. 
Zápasy ve skupinách rozhodly o zařazení modrých do skupiny o 5. - 8.místo a žlutí si zahráli ve skupině o 1. – 4.místo. 
Pro zápas modrých jsme vyhověli Matyášovu přání, aby (když už musel celou základní skupinu neočekávaně strávit v brance) si také zahrál v poli a do branky si stoupl Vojta Řehořek. Tento zápas se nám nejvíc na celém turnaji nepovedl a Vojtovi s pěti obdrženými brankami celý tým moc nepomohl. Žlutí se v repríze finále z loňského roku utkali se Studencem o účast buď ve finále anebo v souboji o bronz. Nutno sportovně přiznat, že soupeř nás přehrál zejména hrou branaře v poli dobrým napadáním naší rozehry. Oplatil nám i loňský výsledek, takže jsme prohráli zaslouženě 3:1. 
V zápase o konečné sedmé místo se modří utkali dnes podruhé s Lánovem. Zápas mnoho fotbalové krásy nepřinesl a rozhodla jej jediná branky, bohužel však v naší síti. Žlutí se v zápase o bronz utkali s Novou Vsí, kterou výsledkově porazili relativně těsně 2:0, ale v zápase jsme dominovali, jen se ne a ne prosadit.
Ve finále se utkala družstva SK Studenec a TJ Sokol Roztoky – jediná družstva, která na turnaji porazila náš žlutý tým. Zápas divákům nabídl pěkný fotbal a dobré zákroky obou branařů. V základní hrací době skončilo utkání 1:1 a tak o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V nich byli nakonec šťastnější hráči z Roztok, když o jejich vítězství rozhodla jediná neproměněná penalta Studeneckých. 
Na turnaji trenéři všech týmů také vybírají nejlepšího branaře a nejužitečnějšího hráče. Za oba naše týmy nemáme ve zvyku psát své hráče a vybíráme je z ostatních družstev. O to více je cennější, že nejlepším branařem byl vyhlášen náš Matyáš Poláček.
Turnaj také nabídl několik zajímavostí:
- cenné kovy braly stejné týmy jako vloni, jen bylo jiné pořadí (vloni 1.Jilemnice-žlutá, 2.Studenec, 3.Roztoky)
- tým Nové Vsi dokázal v základní skupině ve všech zápasech skórovat v poslední minutě (3, 12 a 35 vteřin před koncem), čímž pro sebe z jedné remízy a dvou proher udělal jednu výhru a dvě remízy a tím se dostal do boje o medaile
- tentýž tým dokázal na celém turnaji zvítězit pouze jedinkrát (branka 3 vteřiny před koncem s naším modrým týmem) a přesto ve svém posledním zápase hrál o bronzové medaile
- nejlepším branařem se stal gólman posledního týmu turnaje
- ze 74 zúčastněných dětí bylo 9 dívek
 
Závěrem bychom chtěli poděkovat několika osobám:
Oba turnaje (včetně turnaje ml.přípravek z 16.11.) spolehlivě odmoderoval David Lukeš, který se také staral o minimalizaci prodlev v časovém harmonogramu. Oba turnaje také navštívil p.Jiří Šulc z OFS Semily, který organizaci obou turnajů chválil. Děkujeme i zástupci Města Jilemnice, kterým byl starosta p. Vladimír Richter, jenž se na turnaji st.přípravek zhostil i předávání cen vítězům. Velikánský dík patří pořadatelům, sponzorům, rozhodčím, „ajťákovi“ a všem, kteří se na hladkém průběhu obou turnajů podíleli. Speciální dík patří fanouškům, kteří na obou turnajích vytvořili dětem famózní atmosféru.
A ten úplně největší dík patří rodičům, kteří své děti vedou k tomuto nádhernému sportu a nechávají své dítě zdokonalovat se nejen po fyzické, ale hlavně po kolektivní a společenské stránce. A o to by nám všem mělo jít nejvíce.
 
Závěrem bychom chtěli všem popřát fanfárový zbytek tohoto kalendářního roku, hezké svátky a přehršel zdraví a štěstí v roce 2020.