neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

31 srp 2020, 00:27
Vytisknout
E-mail

TJ Sokol Rovensko pod Troskami  -  SK Jilemnice B  3:6 (2:2)

Branky: 28., 42. a 48. Hanč Ondřej, 1. Tóth Mikuláš, 22. Illner Filip, 50. Hák Antonín

SK Jilemnice A  -  TJ Sokol Rovensko pod Troskami  12:4 (7:3)

Branky: 5., 8., 16., 18., 23, 25., 31., 42. a 47. Hanč Ondřej, 18. a 43. Hák Antonín, 44. Erlebach Matouš

Sestavy:
Tuláček Šimon „C“ (2. zápas Zapadlo Filip) – Erlebach Matouš, Bochníček Ondřej, Hanč Ondřej, Zapadlo Filip, Tóth Mikuláš – Hák Antonín, Illner Filip

Již ve čtvrtek jsme se zástupci Rovenských uzavřeli dohodu: po oficiálním zápase s naším B-týmem odehrajeme rovnou další zápas, jímž předehrajeme zápas vloženého prvního kola ze středy 9.9. proti našemu A-týmu.

Velké rozčarování nás čekalo hned po příjezdu – kvůli přeložení zápasu místního dorostu na nás na hřišti „nezbylo místo“ a tak pořadatelé postavili hřiště na úzké louce

mezi hřištěm a zahradami obytných domů. No, hřiště … standartní rozměry jsou 27x42m (+– 2m), my hráli na 16(!!!)x35(!)m. Např. velikost hřiště mladší přípravky je 24x35m (+– 2m) a to při nižším počtu hráčů (4+1 oproti našim 5+1).

K tomu se takřka po celý průběh obou zápasů odehrával na hlavním hřišti zápas dorostenců a mezi hřišti byla pouze dvoumetrová mezera. Takže sice se žádný vyhrocený souboj neodehrál poblíž naší lajny, ale jejich míč jsme na našem „hřišti“ měli nesčetněkrát. 
Velikost hrací plochy znamenala, že takřka dvě třetiny zápasu se o míč bojovalo ve skrumážích či se pro něj chodilo do autu. 

V prvním zápase nám hodně pomohla branka z patnácté vteřiny, kdy Miky Tóth pohotově zblízka dorazil a ukázal tak skvělý výběr místa. Sice jsme pak mezi 6. A 13.min dvakrát inkasovali, ale pouze z ojedinělých „tlačících“ útoků domácích. Herně jsme byli drtivě na výši, ale jakýkoli pokus o střelu byl zblokován domácími nebo šly naše střely do výšky, kde je neměl velký branař rovenských problém zneškodnit. Ve 22.min se ve vápně nejlépe orientoval Filip Illner, zblízka prostřelil vše a srovnal na poločasových 2:2.

Po změně stran strhl ve 28.min vedení na naši stranu Ondra Hanč, na jehož tečovanou střelu již branař nestihl reagovat. Poté hra opět zabředla do skrumážového pojetí. Ve 36.min se Šimonovi v brance nepovedla rozehrávka a soupeř neměl problém vrátit míč do odkryté klece. Ve 42.min se Ondrovi Hančovi podařilo vytáhnout míč ze skrumáže a tvrdou střelou prostřelil vše. Tentýž hráč dvě minuty před koncem střelou z přímého kopu zkompletoval hatrick. Gólový účet zápasu uzavřel v poslední minutě Tonda Hák, když si míč sám vybojoval, kličkou do leva se zbavil protihráče a střelou do protipohybu nedal branaři šanci.

Po cca patnáctiminutové přestávce jsme nastoupili k dalšímu mači. Hosté se posílili o dva šikovnější hráče, kteří první zápas nehráli, navíc vystřídali gólmana. Ke změně branaře jsme sáhli i my, neboť už po příchodu do kabiny o možnost chytání prosil i Filip Zapadlo a na Šimonu Tuláčkovi byl zase vidět šibalský úsměv, že si i zahraje v poli.

V úvodní minutě na sebe 2 noví hráči domácích herně strhli pozornost, ale až na výjimky jsme se s jejich ubráněním ve zbytku zápasu prezentovali nadstandartně dobře. Poté jsme zase převzali otěže zápasu do svých rukou a v rámci možností (, které nám dovolovali rozměry hřiště) jsme se prezentovali lepším herním výkonem než v prvním zápase. Poločas jsme ovládli jednoznačně 7:3 a celý zápas nakonec skončil výsledkem 12:4. Střelecký koncert předvedl Ondra Hanč, jemuž se povedl „hatrick hatricků“, čili tři hatricky, tedy devět branek – BRAVO !!! Dvakrát se v zápase trefil Tonda Hák, jednu branku přidal Matouš Erlebach.

V obou zápasech podali nadstandartní výkony oba naši gólmani. Nejenže předvedli několik brilantních zákroků, ale za oba zápasy ani jeden z nich ani jednou nevykopl míč z ruky. Vše rozehrávali nohou či vykulením, ale nejkrásnější byl pohled na jejich vysoké postavení ve hře. Díky němu sice riskovali jednoduchý obdržený gól přelobováním, ale i díky malým rozměrům hřiště zamezili velkému množství začínajících protiútoků soupeře.

Po zápase jsme s vedoucím domácích psali zápis do systému, podle nějž jsme zjistili, že v dresu domácích nastoupilo v obou zápasech vícero hráčů roč. 2009, tedy mladších žáků. Na minulé schůzi jejich klubu se prý od sekretáře dozvěděl, že do této kategorie může používat i tyto hráče, tak že se na to prý ještě pozeptá … Bohužel i tak může vypadat práce s mládeží v ostatních klubech.

Veliký potlesk patří zejména našim fanouškům, kteří svým povzbuzováním i trubkou vuvuzelou vyhráli divácký souboj s místními příznivci a vytvořili našim dětem alespoň částečně domácí prostředí.

 

O následujícím víkendu hrají oba naše týmy doma, kdy v neděli 6.9. nejprve od 9:00 přivítá náš A-tým silný celek Studence a od 10:30 změří náš B-tým síly s celkem FK Sedmihorky.

Přijďte nás povzbudit !!!

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat