07 zář 2020, 01:48
Vytisknout
E-mail

SK Jilemnice B  - FK Sedmihorky  17:5 (8:2, 5:2, 4:1)

Branky: 4., 6., 11., 28., 39., 57. a 60. Hanč Ondřej, 10., 37., 40. a 51. Krajčírová Zuzana, 1. a 20. Zapadlo Filip, 18. a 22. Brožík Adam, 19. a 56. Jaroš Jan

Sestavy:
Brožík Adam (od 21. min Zapadlo Filip, od 41.min Krajčírová Zuzana) – Tóth Mikuláš, Morávek Tadeáš, Hanč Ondřej, Zapadlo Filip, Krajčírová Zuzana – Rosenberg Lukáš, Doan David, Jaroš Jan

I v tomto zápase jsme hráli nově nastaveným systémem času hry. Nové regule FAČRu doporučují pro utkání starších přípravek zvolit variantu herní doby buď 4x17 min nebo 3x20 min. místo dosavadních 2x25 min. Po dohodě se Sedmihorskými trenéry jsme také zvolili variantu 3x20.

Na soupeře jsme vlétli jako uragán. Hned v 1.min vybojovala srdnatě Zuzka Krajčírová u rohového praporku balon a nezištně přihrála Filipu Zapadlovi, který ve 26 sekundě rozvlnil síť hostí poprvé.

O minutu později jsme vyrobili hrubku v obraně a soupeř trestal lacinou brankou. Ve 4.min Zuzka přešla 1 na 1 přes obránce a přesná náhra Ondrovi Hančovi ve spojení s jeho pěknou střelou znamenala další gól. V 6.min branař hostí při rozehře trefil holeně atakujícího Ondry Hanče a ten se tak snadno dočkal úspěchu. V 10.min Tadeáš Morávek po kličce u lajny na vlastní půlce přihrál do středu Honzovi Jarošovi, který z první posunul na Zuzku Krajčírovou. Ta si míč prvním dotekem přistrčila ke střele a z 15m tvrdou ranou o břevno do sítě potěšila oko přítomných diváků. Minutu na to svůj hatrick zkompletoval po samostatném úniku Ondra Hanč. V 16.min jsme při útočení lacino propadli ve středu pole a hosté nájezd 3 na 1 proměnili. V 18.min chytil střelu hostí Adam Brožík, míč si položil na zem a sólo překonáním 4 hráčů pomocí krásných kliček a klamavých pohybů zakončil střelou do protilehlé boční sítě. Minutu nato se ke střele odhodlal dobře unikající Miki Tóth, jeho střelu branař jen vyrazil. Honza Jaroš prokázal dobrou orientaci v pokutovém území a míč doklepl do branky. V poslední minutě první třetiny se ještě levačkou prosadil Filip Zapadlo.

Do druhé třetiny se v „brankařském“ představil Filip Zapadlo. Ve 22.min zahrávali hosté roh, míč se z klubka těl odrazil směrem k hostující brance a jako střela za ním vyrazil hry chtivý první branař Adam Brožík. Na 7 metrech smazal dvoumetrový náskok soupeře a svůj brejk chladnokrevně proměnil. Ve 25.min jsme chybovali u lajny a statný leč rychlý bek hostí tvrdou ranou překonal Filipa. Ve 28.min Ondra Hanč po své klasické zasekávačce rozvlnil síť svou pumelenicí. Ve 37.min uvolnil Lukáš Rosenberg pěkným pasem Zuzku Krajčírovou, která svůj nájezd „suše“ proměnila. Minutu na to si Filip v brance sice na střelu beka hostí sáhl, ale vytěsnit mimo tři tyče ji nedokázal. V předposlední minutě se Ondra Hanč po pasu Davida Doana uvolnil kličkou do středu a pěknou ranou skóroval. V poslední minutě druhé čtvrtky se ještě blýskl dobrým presinkem Filip Zapadlo a Zuzka tak do odkryté klece zkompletovala ve svém prvním mistrovském zápase svůj první jilemnický hatrick.

Do poslední třetiny se do branky strašně těšila i Zuzka a kluci ji jednomyslně její prosbu odsouhlasili. Ve 49.min se naposledy v zápase prosadili hosté, když skákavá střela o tyč byla již nad možnosti skvěle chytající Zuzky, jenž do té doby předvedla několik famózních zákroků. Po jednom takovém si jako Adam v první třetině rychle vyhodila do běhu chycený míč a po překonání obránce soupeře levačkou o tyč gólem dokončila výbornou moderní hru branaře. V 56.min Miki Tóth pěkně zrychlil hru po kličce u lajny a kolmicí vyslal Filipa Zapadla. Jeho střelu branař sice vyrazil před sebe, ale dorážející Honza Jaroš jej jeslemi překonal. V závěru se ještě 2x trefil po pěkných střelách Ondra Hanč, jehož střelecký účet po třech odehraných zápasech čítá 19 branek.

Ve středu 9.9. hostí od 17:30 náš B-tým celek FK Košťálov/Libštát, A-tým si zápas tohoto vloženého kola předehrál minulý víkend v Rovensku (výhra 12:4). V sobotu 12.9. zajíždí náš B-tým do Studence, začátek 14:30, A-tým jede v neděli 13.9. do Přepeř, začátek 9:30.