14 zář 2020, 01:27
Vytisknout
E-mail

SK Studenec  -  SK Jilemnice B  5:12 (1:4, 1:4, 3:4)

Branky: 6., 7. a 33. Hanč Ondřej, 24., 34. a 40. Brožík Adam, 20. a 47. Doan David, 48. a 54. Illner Filip, 11. Erlebach Matouš, 51. Zapadlo Filip

Sestavy:
Zapadlo Filip (od 41. min Brožík Adam) – Erlebach Matouš, Hák Antonín, Hanč Ondřej, Brožík Adam, Illner Filip – Tuláček Šimon, Doan Manh Duy-David

Asi jeden z posledních nádherných zářijových víkendů byl svědkem pěkné podívané a kdo hřiště v Zálesní Lhotě (kde mají svůj azyl z důvodu rekonstrukce kabin mládežnické týmy Studence) navštívil, určitě nelitoval. Hned na začátek musím vyzdvihnout jeden neopomenutelný fakt – každý z našich osmi hráčů, který se zápasu zúčastnil, měl přítomného alespoň jednoho rodinného příslušníka (např. jen na Adama se přišlo podívat okolo deseti fanoušků)… Vážení rodiče, ostatní rodinní příslušníci a kamarádi našich hráčů - za nás trenéry a realizační tým SK Jilemnice bych Vám chtěl za toto strašně moc poděkovat, protože výkon vašich dětí na hřišti je vždy lepší, když vědí o Vaší přítomnosti.

Po chvilkovém vzájemném oťukávání jsme převzali otěže zápasu do vlastních rukou a troufám si říct, že až na pár výjimek jsme to byli my kdo v zápase „hrál prim“.  V 6.min Tonda Hák zatáhl míč po levé straně a po zasekávačce přihrál do středu před vápno na Ondru Hanče. Ten využil dobré clony branaři od Adama Brožíka a prostřelil jej k levé tyči. Minutu na to drobný Šimon Tuláček srdnatě vybojoval míč u lajny na o hlavu větším beku domácích a ve skluzu vyslal do brejku Ondru Hanče. Ten svůj nájezd zakončil obstřelem do pravé strany branky. V 11.min do souboje vletěl u rohového praporku Filip Illner a po zisku míče křížnou příhrou našel Matouše Erlebacha. Ten se nebál přehodit si míč na levačku a s přispěním teče domácího obránce překonal gólmana hostí potřetí. V 16.min Filip Zapadlo v brance dobře pokryl dorážku domácích zblízka a rychle rozehrál na beka do lajny. Ve snaze o rychlý kontr jsme však trefili vlastní lýtka, od kterých se míč odrazil zpět za naší obranu k osamocenému hráči domácích, kterému se nechtělo vracet. Nutno dodat, že šanci proměnil s přehledem. Ve 20.min se Matouš Erlebach učebnicovým prvním dotekem zbavil protivníka a bystře a se zvedlou hlavou posunul na Ondru Hanče. Ten zvedl hlavu a všiml si rozběhnutého Davida Doana, na kterého šikovně přihrál. Proti Davidovi sice dobře vyběhl branař, ale náš forvard zachoval chladnou hlavu a podél jeho pravé nohy rozvlnil z dálky síť.

Ve druhém dějství jsme hned od začátku takřka nepůjčovali soupeři míč. Výsledkem nátlakové hry byla ve 24.min křížná přihrávka přes celou šíři hřiště Tondy Háka na Adama Brožíka a jeho vykutálené přelobování branaře z deseti metrů. Minutu na to si nejlepší hráč soupeře probil cestu středem pole a pěknou akci zakončil chladnokrevným zakončením. Ve 33.min David Doan společně s Šimonem Tuláčkem obrali u lajny o míč individuálně se prosazujícího beka soupeře a druhý jmenovaný poslal do samostatného úniku zleva Ondru Hanče. Ten sice se štěstím ale přece prostřelil gólmana Studeneckých a zkompletoval tak svůj dnešní hatrick. Minutu nato kopal Ondra Hanč roh, Matouš Erlebach na sebe svým pohybem natáhl dva beky domácích a Adam Brožík využil zblízka dostatku místa i času k pohodlné brance. V poslední minutě prostředního dějství Adam navíc vystihl rozehru domácího branaře, míč mu vrátil do odkryté klece a i on se dočkal hatricku.

Do poslední třetiny hatrickem povzbuzený Adam kamarádsky oblékl brankařské rukavice a nechal v poli zahrát Filipa Zapadla. Ve 46.min se pěknou střelou po hezké akci prosadili domácí. Minutu na to se Filip Zapadlo hezky prosmýkl podél pravé lajny a s hlavou nahoře přihrál dobře postavenému Filipu Illnerovi. Jeho pohotovou střelu gólman domácích pěkným zákrokem zneškodnil, leč proti následné dorážce Davida Doana byl už bezmocný. Kdy Matouš Erlebach nádherným dvacetimetrovým přesným pasem našel Filipa Illnera, jenž si s nabídnutou příležitostí poradil lišácky jako jeho otec – hlava nahoře, šikovný první dotek a jednoduché doklepnutí. Z rozehrávky se míč dostal na nejlepšího hráče domácích, který od vlastní brány neskutečným úprkem s míčem po lajně přes celé hřiště dotáhl pěknou střelou brejk do gólové tečky. V 51.min si po zisku míče na našem vápně Ondra Hanč všiml na soupeřovu půlku osamoceně sprintujícího Filipa Zapadla a vyslal na něj dlouhý pas. Proti Filipovi vyběhl daleko z branky gólman domácích, čehož si náš hráč všiml. Ukázkovou kličkou při převzetí míče se jej zbavil a z deseti metrů poslal míč do prázdné branky domácích. V 54.min Tonda Hák udělal na půlce kličku k levé lajně a po ní potáhl míč až skoro k rohu. Odtamtud přihrál Filipu Illnerovi před prázdnou branku, pro nějž nebyl problém doklepnout. Tři minuty před koncem se ještě prosadili domácí, když jsme špatně neobsadili dorážejícího hráče na zadní tyči.

Oproti rozpisu je nejbližší fotbalový program pozměněn:

Tým FK Přepeře z důvodu nedostatku hráčů rozpustil svůj tým, hrající v naší soutěži. Jeho místo v soutěži zaujme družstvo, složené ze zbylých hráčů FK Přepeře a doplněné o hráče FC Lomnice nad Popelkou. Místo zápasu našeho A-týmu s FK Přepeře u nich (mělo se hrát neděle 13.9.) a zápasu našeho B-týmu s FK Přepeře u nás (neděle 20.9.) se odehrají 2 zápasy po sobě ve čtvrtek 17.9. od 17:30 na hřišti v Lomnici nad Popelkou.

O víkendu se pak v neděli 20.9. od 9:00 uskuteční pouze utkání našeho A-týmu s celkem TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.