02 říj 2020, 06:09
Vytisknout
E-mail

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou  -  SK Jilemnice B  5:18 (0:4, 2:10, 3:4)

Branky: 10., 22., 23. a 26. Illner Filip, 1., 33. a 46. Hadač Jakub, 25., 46. a 48. Bochníček Ondřej, 31., 34. a 39. Tuláček Šimon, 5. a 38. Zapadlo Filip, 14. Krajčírová Zuzana, 32. Doan David, 58. Holubec Patrik

Sestavy:
Tuláček Šimon (od 21. Krajčírová Zuzana, od 41. min Zapadlo Filip) – Bochníček Ondřej, Krajčírová Zuzana, Holubec Patrik, Hadač Jakub, Zapadlo Filip „C“ - Illner Filip, Doan Manh Duy-David

Ve středu 1.10. jsme zajížděli k dohrávce 6. kola do Jablonce nad Jizerou. Toto utkání se původně mělo hrát v sobotu 26.9., ale kvůli průtrži mračen a velice chladným teplotám bylo odloženo. Jablonečtí založili svůj tým letos a tak teprve sbírají zkušenosti. Postavami nás převyšovali, ale herně jsme měli mít navrch my.

Hned po 35 vteřinách jsme se ujali vedení, když Patrik Holubec křížnou přihrávkou takřka přes celé vápno našel Kubu Hadače, který pohotovou střelou otevřel skóre. V 5.min David Doan zády k brance zpracoval míč na vápně a dal jej proti noze Filipu Zapadlovi, jehož střela obloukem z dálky zaplula pod břevno. Pěknou akcí jsme se prezentovali v 10.min, když Zuzka Krajčírová po kličce na půlce šikovně přenesla hru do volného místa u rohového praporku, kam si sbíhal Filip Zapadlo. Ten ještě před převzetím míče zkontroloval pohyb Filipa Illnera a „naservíroval“ mu z první jednoduchou branku doklepnutím do prázdné. Ve 14.min Patrik Holubec po kličce ve středu pole „zařadil dvojku“ a svým pohybem na sebe strhl hned trio hráčů domácích. V pravý okamžik zasekl a přenesl hru přes celou šíři hřiště na Zuzku Krajčírovou. Ta si skvělým prvním dotekem posunula míč do samostatného nájezdu, který s bravurou proměnila.

Do druhého dějství si pak Zuzka navlékla brankářský dres a Šimon šel do pole. Ve 22.min obral Filip Illner o míč beka domácích, druhého se zbavil kličkou a přízemní střelou k tyči chladnokrevně zakončil. Minutu nato Zuzka v brance neuspěchala rozehru 2x naznačila příhru a nakonec krásnou kolmicí přes tři čtvrtě hřiště našla Patrika Holubce, který „nehamounil“ a připravil na levačku Filipu Illnerovi „hatrickový“ gól. Ve 25.min Kuba Hadač hezky převzal na vápně příhru od Filipa Zapadla, zvedl hlavu a vrátil dozadu na Ondru Bochníčka. Ten podle známého „Když nevíš co s míčem, vystřel“ poslal z dálky né úplně rychlou, ale přesnou střelu do protilehlé boční sítě. Minutu nato Šimon Tuláček zabojoval o míč s takřka o dvě hlavy vyšším hráčem Jabloneckých a posunul dopředu na volného Kubu Hadače. Ten s hlavou nahoře nejprve krásným klamáním těla poslal na jednu stranu beka domácích, aby pak milimetrovou přihrávkou předložil míč na zadní tyč, kde ukázkově akci „zavíral“ Filip Illner a do prázdné vstřelil svou čtvrtou branku. Ve 31.min jsme chybovali v obraně, Zuzka sice vyrazila střelu ze samostatného nájezdu, proti dorážce byla však bezmocná.
V téže minutě se David Doan probíjel po lajně a pěkně vystřelil. Branař sice jeho střelu sklepl na zem, kam ale skvěle dobíhal Šimon Tuláček a pohotově zavěsil. Ve 32.min Patrik Holubec nasadil jesle hráči domácích a krásnou „českou uličkou“ dal do volného prostoru na Davida Doana. V něm v tu chvíli „chytly saze“ a nasadil turbo zrychlení, kterým se dostal za beky domácích a zblízka svůj nájezd proměnil. V další minutě pak Filip Illner pěknou stahovačkou přelstil beka domácích a posunul vedle na Kubu Hadače. Ten tvrdou střelou prostřelil vše, co stálo v cestě. Hned o minutu později na Ondrovi Bochníčkovi ztroskotali během tří vteřin dva borci domácích a ještě stihl posunout na rozběhnutého Šimona Tuláčka. Na jeho střelu si branař sice sáhl, z její trajektorie do sítě ji však vychýlit nedokázal. Dvě minuty před koncem zahrál Patrik Holubec střílený roh přímo na branaře, který míč neudržel a Filip Zapadlo zblízka skóroval. V předposlední minutě této části se tečovanou střelou prosadil Šimon Tuláček, který svůj famózní výkon vyšperkoval „shutoutem“ v brance v první části, takřka sto procenty vyhraných osobních soubojů s „dvojnásobnými“ protivníky a navíc hatrickem za osm minut – BRAVO!!!. Krátce před závěrečným hvizdem Zuzka při výběhu pro míč daleko z branky podklouzla (dle jejích slov v blátě :D ) a snadnou branku darovala mladému hráči domácích. Jinak však podala skvělý brankářský výkon a několikrát nás brilantními reflexy a zákroky podržela.

Do poslední části si „do kasy“ vlezl Filip Zapadlo a Zuzka se vrátila do hry. Ve 46.min Filip Illner u lajny dobře zakombinoval s Kubou Hadačem, který se kličkou přes beka „ze hřiště“ sice dostal do takřka nulového úhlu, ale tvrdou ranou do horní části protilehlé boční sítě svoje drobné zaváhání napravil. Hned po rozehře získal míč obětavě hrající Šimon Tuláček a před dalším dotírajícím hráčem přistrčil Zuzce Krajčírové. Ta „vyvoněnou“ uličkou dostala míč na Ondru Bochníčka, který grandiózním prvním dotekem vyřadil ze hry dalšího hráče domácích a s „námořnickou rozvahou dědy Lebedy“ jednoduše zakončil. Ve 48.min se David Doan hezky uvolnil u lajny a posunul na Filipa Illnera. Ten se blýskl hezkým klamavým pohybem a přihrál na Ondru Bochníčka. Ten (snad chtěným) hezkým obstřelem trefil levou tyč domácí svatyně, od které míč zaplul těsně za tyč na druhé straně branky. Pak jsme v euforickém pojetí hry 2x během minuty vyrobili laciné ztráty míče v obraně a vybíhajícího Filipa z branky soupeřovi útočníci v obou případech prostřelili. V 58.min Filip opět dobře vyběhl proti unikajícímu útočníkovi domácích, ale naneštěstí trefil jiného hráče, od kterého se míč dostal zpět před střelce a ten měl do prázdné lehkou práci. Hned z rozehry se Zuzka pěkně uvolnila a přihrála na Patrika Holubce. Ten tvrdě vypálil a jeho dnešní snad desátá střela propadla do sítě a uzavřela tak střelecký účet zápasu.

Patrik tak společně s ostatními hráči dokázal jeden krásný okamžik – v tomto zápase vsítili branku úplně všichni hráči. BRAVO a velký potlesk celému týmu.

V celé soutěži se zatím nenašel tým, který by (jako my) hřiště postavil na maximálních rozměrech povolených tolerancí o velikostech hřiště pro tuto kategorii. Zatím u všech týmů venku jsme se setkali s hřišti postavenými ještě pod minimální tolerancí rozměrů hřiště. Což samozřejmě vede se skrumážím, soubojům a častým chozením pro míč do autů či rohů na úkor méně přerušované a kombinační hry. Ale toto byl první soupeř, kterého jsme i na tak malém hřišti právě kombinační hrou jasně přehrávali.

V neděli 4.10. nás krom obvyklého dvojzápasu čeká navíc dohrávka z neděle 27.9., takže program bude následující:
Od 9:00 se utká A-tým s družstvem Martinic a souběžně s tímto zápasem se na vedlejším hřišti odehraje nedělní dohrávka Horní Branná - Jilemnice A.
V 10:30 pak bude program pokračovat zápasem Jilemnice B – Horní Branná.