Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

25 říj 2021, 01:00
Vytisknout
E-mail

Branky: 14., 15., 54., 54., 55., 56., 57. a 57., Hanč Ondřej, 27., 33., 34., 36., 38. a 41. Laušman Adam, 28., 29., 43. a 58. Kavan Marek, 43. a 45. Brožík Adam, 48. a 53. Erlebach Matouš, 21. Albrecht Šimon

Sestava:
Albrecht Šimon (od 21. Brožík Adam, od 41. Kynčl Jan) – Erlebach Matouš, Brožík Adam, Hanč Ondřej, Laušman Adam, Kavan Marek - Armstrong Vojtěch, Kynčl Jan

V utkání devátého kola Okresního přeboru starších přípravek zajížděl náš A-tým v sobotu 23.10. na hřiště sousedních Martinic. Utkání se původně mělo hrát od 9:30, ale na stejný čas a na stejné hřiště OFS Semily nalosoval i utkání místních starších žáků, takže jsme hráli až od 12:30. Po zápase žáků bylo hřiště již částečně rozbité. Bohužel jsme si s trenérem Martinických Honzou Lukešem „neobjednali“ dobré počasí.

V průběhu zápasu dost často mrholilo, pršelo a chvílemi i padaly kroupy. V důsledku toho na konci zápasu byl trávník už hodně bahnitý. Vzhledem k nejisté situaci s opatřeními kvůli onemocnění Covid-19, spojenými s možným omezováním společného pohybu jsme ale chtěli klukům dopřát možná jeden z posledních letošních společných zápasů či tréninků. Takže jsme je nechali hrát sice za nevlídných, ale regulérních podmínek.

Do začátku zápasu jsme nevstoupili úplně dobře a Martiničtí hráči byli z počátku naprosto vyrovnaným soupeřem. Neposlouchal nás úplně míč i díky částečně rozbitému terénu a tak nás domácí při prodlevách ve zpracování stíhali dostupovat. Sami si pak šance také vytvářeli, ale i je často překvapil terén. Když naše pokusy o kombinaci často vedly ke ztrátám, snažili jsme to až moc často „brát na sebe“, ale i tento způsob ztroskotával na dobře bránících domácích. První branky jsme se dočkali ve 14.min, když poslední Martinický obránce po rohu zahraném na něj ztratil v souboji s Ondrou Hančem míč a náš záložník svůj samostatný nájezd proměnil placírkou k tyči. Za 40 vteřin Ondra skóroval podruhé, když zblízka dorazil branařem vyraženou střelu Honzy Kynčla. Z následné rozehry domácí dvěma narážečkami pronikli až před Šimona, který však obětavým skokem pod nohy útočníka jeho tutovku zneškodnil. Na konci první třetiny ještě Vojta Armstrong trefil z úhlu pouze do boční sítě.

Do druhého dějství šel do branky Adam Brožík a Šimon Albrecht šel do hry. A hned po půl minutě na hřišti skóroval, když po našem rohu a střele Marka Kavana zblízka dorazil míč, který domácí branař neudržel. Ve 27.min branku vsítil Adam Laušman po krásné kombinaci s Markem Kavanem. Minutu na to se prosadil i Marek Kavan, kterému špatnou rozehrou „nalil“ branař domácích před sebe na vápno. Navíc Marek sám napadl rozehru po tomto gólu, udělal klici doleva obránci a ranou zpoza vápna přidal za 10 vteřin hry další branku. Poté se dvěma včasnými výběhy prezentoval Adam Brožík a přerušil brejky domácích už kousek za půlí. Mezi 33. - 38.min se hned 4x prosadil Adama Laušman, když byl z naší půle šikovnými přihrávkami (nejprve Ondry Hanče, pak Honzy Kynčla a nakonec Adama Brožíka z branky) vyslán do brejků, z nichž dva proměnil po kličce branaři a jeden po střele k tyči.) a ve 38.min dorazil střelu Vojty Armstronga.

Do poslední třetiny se brankářský post přihlásil Honza Kynčl a Adam Brožík šel zpět do hry. Také domácí poslali do branky nového hráče, a to Vildu Kučeru z mladší přípravky. Hned z první šance jsme skórovali, když na plodný gólový závěr druhé třetiny navázal Adam Laušman hezkou střelou k tyči. Ve 43.min Šimon Albrecht zabojoval u lajny a po zisku míče prostrčil do ulice na Marka Kavana, který branaři udělal kličku a skóroval do prázdné. Ještě v téže minutě dostal lacinou nabídku ke skórování Adam Brožík, kterému branař chybně přihrál na vápno. Dvě minuty na to Adam prostřelil skrumáž těl před ním a míč zaplul pěkně k tyči. Ve 48.min Adam
Brožík využil lépe postaveného Matouše Erlebacha, na kterého nezištně vyslal přihrávku a ten se střelou z úhlu nemýlil. V 53.min se Matouš opět prosadil, tentokrát po střele levačkou při zakončení brejku 2 na 1 společně s Markem Kavanem. Hned od následující minuty přišel střelecký koncert v podání Ondry Hanče, když za necelé čtyři minuty vsítil až neuvěřitelných šest branek, z nichž na 4 mu různými způsoby (rychlý aut, roh, kolmice do brejku a narážečka) přihráli různí spoluhráči a dvakrát si vybojoval míč sám. Jako poslední se v 58.min prosadil Marek Kavan, kterému včas a krásně přihrál Vojta Armstrong do brejku a po kličce se Marek nemýlil.

Martiničtí borci byli zhruba polovinu zápasu stoprocentně vyrovnaným soupeřem, ale od poloviny hrací doby jsme zápasu dominovali my. I nás ale několikrát podrželi všichni tři gólmani a jediné obdržené brance se zabránit nedalo – domácí to zahráli krásně.

Pokud to vládní nařízení nezmění, poslední podzimní kolo odehrají oba naše týmy doma shodně v neděli 30.10., když nejprve od 9:00 hostí náš A-tým celek sousedního TJ Sokol Roztoky u Jilemnice. Následovat pak bude od 10:30 zápas našeho B-týmu s celkem TJ Sokol Jablonec nad Jizerou.