E-mail

Branky: 35. a 37. Kavan Marek, 39. Soukup Jan, 40. Jaroš Jan

Sestava:
Albrecht Šimon – Bochníček Ondřej, Armstrong Vojtěch - Soukup Jan, Holubec Patrik, Kavan Marek – Laušman Adam, Jaroš Jan -  Doan David, Illner Filip, Kynčl Jan, Tóth Mikuláš

O státním svátku ve čtvrtek 28.10. od 11:15 hráli naši mladší žáci (dva týmy) zápas své krajské soutěže proti celku z Velkých Hamrů. Jelikož však soupeř po dvou odehraných kolech jeden tým ze soutěže odhlásil, přijelo avizovaně jen jedno družstvo. Rádi jsme vyhověli žádosti trenérů mladších žáků a sehráli s nimi přátelské utkání. Jelikož v týdnu nebyla možnost si hru na více než dvakrát větším hřišti a ve více lidech vyzkoušet, jak se říká „hodili jsme kluky do vody“ a rozestavení, odlišnosti ve hře v této kategorii a styl hry jsme s nimi probrali až před zápasem.

Kluci se ze začátku zápasu zvykali hlavně na větší počet hráčů a také na pro ně obrovské hřiště. Žáky však od první minuty zaskočili nasazením. Zejména pak naši „menší“ hráči však měli s kluky o 2-3 roky staršími pramalé šance v soubojích. V první polovině prvního poločasu jsme se však pokoušeli spíše o individuální přecházení hráče, kde jsme však většinou naráželi na dobré krytí míčů ze strany žáků. V 8.min jsme inkasovali po naší chybě u lajny cca 20m od naší branky po nájezdu a kličce našemu branaři. Poté jsme byli v rozmezí 10.-11.min dvakrát blízko gólu my, ale poprvé jsme zblízka netrefili dobře balon a ten šel mimo a podruhé Matyáš Poláček v brance žáků nádherně vytáhl střelu Patrika Holubce. Ve 13.min žáci zahrávali roh a uprostřed vápna zůstali nepokrytí hned 2 hráči, z nichž jeden v pohodě dorazil. Od tohoto okamžiku jako bychom zjistili, že přihrávkou či narážečkou vznikne mnohem víc prostoru a času. Kluci mnohem více kombinovali a to přinášelo ovoce. Když už jsme se více dostávali do hry, přišla další branka v naší síti. V 19.min se po centru ze strany jsme nepokryli míč skákající na místě před naší brankou a žáci pohodlně skórovali. Do poločasu ještě obě mužstva měla své šance, ale branaři i obrany vše zažehnali.

Po poločasové rozmluvě o větším využití velkého hřiště kluci do druhé půle vlétli s ještě větším elánem. Ve 35.min jsme protrhli střeleckou smůlu, když se po nebojácném souboji Honzy Kynčla uvnitř vápna odrazil míč vzduchem za vápno na cca středu branky k Marku Kavanovi na jeho silnější levačku. Mára se do střely položil a skoro v úklonu míč napálil na branku. Jeho „žíně“ se 20cm od břevna odrazila od levé tyče a rozvlnila boční síť na druhé straně branky metr pod břevnem. Všichni (i celá lavička) vylétli do vzduchu a křičeli „gól“. Tento okamžik trochu zmrazil žáky a nás jako když polije živou vodou. Kluků bylo plné hřiště, ze střídačky se mohutně povzbuzovali a to se odrazilo na projevu hry. Hned za dvě minuty se Patrik Holubec neskutečně rychle vrátil až do hloubi naší půle po ztrátě míče jiného hráče a po rychlé otočce stejným „turbem“ pelášil do útoku. Rychle se zbavil dvou hráčů a rozdal příhrou vedle sebe na Adama Laušmana. Ten si po pěti rychlých krocích zasekávačkou položil obránce, ale jeho střelu tečoval o zem bek žáků. Míč přeskočil druhého beka, ale reakce Marka Kavana byla brilantní. Ač jeden z nejmenších si odskočil a hlavou poslal míč obloučkem do protipohybu přesouvajícího se gólmana žáků. V obrovské euforii jsme za další dvě minuty vyrovnali, když si Ondra Bochníček na půlce u lajny prvním dotekem dobře připravil do běhu přihrávku přes celou šíři hřiště od Vojty Armstronga a po krátkém vedení přesně nahrál na volného Honzu Soukupa. Tomu David Doan dobrým pohybem parádně „odtáhl“ druhého obránce. Honza bekovi naznačil pohyb doleva a u toho vystřelil. Míč těsně minul nohy obránce a zaplul těsně za bližší tyč. Hned v další minutě jsme neotáleli s rozehrávkou rohu, Patrik si narazil míč s Filipem Illnerem a po kličce dostal balon před branku přízemním centrem. Miki Tóth do souboje s o hlavu větším obráncem vlétl jako utržený vagón. Míč se odrazil o kus vedle před Honzu Jaroše, který ač pravák levačkou „narval“ míč a prostřelil úplně vše. V tu chvíli i všichni hráči z lavičky vlétli na hřiště a otočení výsledku oslavovali společně. Už v této chvíli se na většině hráčů projevovala únava z velkého hřiště a z ní pramenili i chyby. Mezi 43.-44.min žáci po rohu a po tečované střele opět otočili ve svůj prospěch. Mezi 20.-22.min jsme (nezvyklý na takovou délku hřiště) po ztrátě před vápnem žáků pozdě zjišťovali, že za naším posledním hráčem máme ještě dva útočníky žáků a ti nás ze tří nájezdů třikrát potrestali. V poslední minutě jsme ještě obdrželi branku po šikovném lobu záložníka žáků.

I přes prohru si všichni kluci zaslouží absolutorium za předvedený výkon, společný týmový duch a za vůli a chuť udělat proti silnému soupeři něco s výsledkem i za nepříznivého stavu. Každý na hřišti nechal vše, co bylo v jeho silách. Poděkování patří i Davidu Zapadlovi a předsedovi Vladimíru Horáčkovi za možnost sehrání pro nás i pro diváky takto atraktivního přáteláku. Hráčům žáků děkujeme za korektnost a fair-play vedený zápas.