neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

08 lis 2021, 00:40
Vytisknout
E-mail

Podzimní část sezony Okresního přeboru nám skončila. Ještě v jejím průběhu jsme se se zástupci družstva FK Turnov, hrající Krajský přebor, dohodli na sehrání přátelských utkání po sezóně na jejich umělé trávě. Turnovští mají také dvě družstva, a tak jsme mohli možností poměřit své síly proti soupeři hrající o soutěž výše potěšit všechny hráče. Kvůli zranění s námi bohužel nemohl jet lídr Patrik Holubec, kvůli nemoci pak Adam Laušman, David Doan a Honza Kynčl. Oslovili jsme tedy dva hráče z mladší přípravky, konkrétně Adama Šlechtu a Dominika Rychtra. Společně s nimi jsme měli u jednoho týmu jednoho a u druhého týmu dva hráče na střídání. 

Ve středu 3.11. jsme tedy přijeli do Turnova, kde jsme měli rezervovanou „umělku“ na hodinu a půl. S trenéry domácích jsme se dohodli na třech dvacetiminutovkách pro obě družstva s rozdělením hráčů tak, že nejprve my i Turnovští postavíme vyrovnaná družstva, která si v prvních dvou zápasech zahrají proti oběma týmům soupeře a na poslední „dvacítku“ týmy rozdělíme na A a B a zahrají si proti sobě „Áčka“ a „Béčka“.

Sestavy pro první dva zápasy:

Tuláček – Bochníček Albrecht Brožík Kavan Jaroš – Šlechta
Horák – Erlebach Armstrong Hanč Soukup Illner – Tóth Rychtr

FK Turnov  -  SK Jilemnice    2:3     B:Šlechta, Brožík, Kavan 
FK Turnov  -  SK Jilemnice    2:4     B:Illner 2x, Rychtr, Soukup 
FK Turnov  -  SK Jilemnice    1:2     B:Šlechta, Kavan 
FK Turnov  -  SK Jilemnice    3:6     B:Illner 2x, Soukup 2x, Hanč, Tóth

Sestavy pro zápas A – A, B – B:

A: Brožík – Bochníček Erlebach Hanč Kavan Jaroš – Albrecht
B: Horák – Tóth Armstrong Soukup Illner Šlechta – Tuláček Rychtr


FK Turnov A  -  SK Jilemnice A   2:4     B:Hanč 2x, Jaroš, Kavan 
FK Turnov B  -  SK Jilemnice B    3:6     B:Illner 2x, Soukup 2x, Šlechta, Horák

Na konci si na sebe ještě kluci kopli „pecky“ a uvolnili jsme umělku dalším.

S ostatními trenéry jsme se shodli, že tento „výlet“ hodnotíme více než kladně. Pro toto hodnocení nebylo důležité, že jsme výsledkově všechna utkání zvládli. Mnohem víc nás potěšili jiné věci:
Utkání se hrála s nasazením, ale v přátelském duchu a hlavně fair-play. Kolikrát se stalo, že se Turnovští kluci hned přiznávali, že míč ze souboje u lajny šel do zámezí od nich. Naši zase zakopli míč ve slibné šanci do autu, když byl do břicha trefen hráč Turnova. Velice příjemně nás překvapili (a to jsme již o jejich kvalitách věděli) oba hráči z mladší přípravky, kteří se ukázali jako minimálně jako plnohodnotné náhrady absentujících hráčů.

Na oplátku jsme chtěli pozvat Turnovské k nám. To bychom si ale museli umělou trávu pronajmout ve Vrchlabí, Lomnici nad Popelkou nebo v Nové Pace, protože v Jilemnici umělá tráva není. Ve Vrchlabí by nás pronájem poloviny umělky na hodinu a půl vyšel na 1300,- Kč, v Lomnici a v Nové Pace na 900,- Kč. Plus se tam stejně musíme dopravit. Proto jsme byli nadšeni, když nám trenéři Turnova navrhli, že na místo peněz za pronájem umělky jinde můžeme „pouze“ koupit naftu do klubových dodávek a přijet za cca čtrnáct dní až tři týdny opět k nim.

Do budoucna bychom byli také moc rádi, kdyby v Jilemnici stálo hřiště s umělým povrchem. Jako klub máme kategorii elévů, dvě družstva mladší přípravky, dvě družstva starší přípravky, dvě družstva mladších žáků, starší žáky, dorostence a muže. Tedy kompletní návaznost pro hráče od prvních fotbalových „krůčků“ až do kategorie dospělých. V letních měsících je s tím také spojena velká zátěž hlavního hřiště. Snažíme se využívat k tréninkům i hřiště u nemocnice, zejména za deště nebo po něm. Tam však chybí jakékoli zázemí – šatna, WC, sprcha i možnost nechávat tam pomůcky (míče apod.). V zimních měsících jsme hlavně my trenéři mládežnických kategorií odkázáni výhradně na halu. Ta však klub (při počtu mládežnických týmů a jejich počtu tréninků v týdnu) stojí nemalé peníze. I pronájem umělé trávy by nás stál peníze, to je jasné. Ale trénink a hra na umělé trávě se jednak mnohem více podobá klasickému fotbalu a z haly je mnohem více zranění než z umělky. Nemluvě o přínosu pohybu na čerstvém vzduchu. Přitom tato zkušenost s umělkou z Turnova nám opětovně vnukla prosebnou myšlenku na umělou trávu v Jilemnici. Hlavní hřiště by se šetřilo, poněvadž by se za deště mohlo hrát tam. UMT by mohla i městu peníze vydělávat, např. pronájmem okolním fotbalovým týmům, které jsou nuceny v případě potřeby domlouvat si svá utkání na umělé trávy právě v Lomnici, Vrchlabí a Nové Pace.

Budeme tedy doufat a věřit, že se nejen my fotbalisté, ale i ostatní sportovci ať už profesionální či amatérští, umělé trávy v Jilemnici dočkáme.