26 úno 2013, 13:18
Vytisknout
E-mail

Branky: Tonar L. (as.Schauer M.), Hartych M., Princ J. (as.Fajstavr Š.)

Sestava: Černý-Šnorbert,Šťastný,Hadač,Mečíř-Schauer M.,Tonar (v 80.minutě ho střídal Hartych),Fajstavr,Kužel- Princ,Hartych (v 65 min. ho střídal Bergemann)

K prvnímu přípravnému utkání zimní přípravy s týmem SK Miletín (I.B třída) nastoupilo naše družstvo v kombinované sestavě, kdy nám chybělo několik hráčů (Jež, Pavlů, Vancl, Horáček). Hrálo se na velmi kluzkém terénu a bylo s podivem, že někteří naši hráči podcenili obutí na umělou trávu a občas to vypadalo z naší strany jako pohyb bez bruslí po kluzišti. Od začátku zápasu se hrálo ve svižném tempu a překvapivě ho diktovalo naše mužstvo, ač to bylo naše první přípravné utkání na rozdíl od soupeře, pro kterého to byl v zimní přípravě již 5. zápas.

Již ve 3. minutě zápasu se nám podařila přímočará kombinační akce, kdy Šimon Fajstavr vysunul po pravém křídle Martina Schauera a po jeho centru uklidil míč do hostující branky z první neomylně LiborTonar 1-0. Ihned poté následovaly další šance našeho týmu, ale bez gólového vyjádření. V 9. minutě šel Honza Princ sám na branku soupeře, ale nepodařilo se mu brankáře hostů prostřelit. Jako by to předznamenalo osvědčené rčení „Nedáš dostaneš“ a už o minutu později bylo vyrovnáno na 1-1, kdy střelu zpoza vápna Lukáš Černý neudržel a dobýhající hostující hráč dorazil míč do brány. S našim týmem to však vůbec neotřáslo a ve 12. minutě měl po přihrávce Marka Hartycha další šanci Honza Princ, ale opět bez gólového vyjádření. V 15. minutě po přihrávce Šimona Fajstavra měl velkou příležitost Martin Šnorbert, kdy postupoval z pravé strany na brankáře, ale nedal. Ve 20. minutě po pěkné kombinační akci po pravé straně se dostal do šance Marek Hartych, ale prováhal pravý čas ke střele, a proto se nám nepodařilo pohnout s nerozhodným stavem. To se podařilo až po rohovém kopu v 25. minutě, kdy hostující hráč váhal s odkopem a důrazný Marek Hartych byl u míče dříve a z malého vápna se nemýlil 2-1. V další fázi zápasu nám byl Miletín víc než vyrovnaným soupeřem a několikrát zahrozili i hosté, 2krát musel zasahovat Lukáš Černý. Ve 28. minutě jsme měli  další vyloženou šanci, kdy po centru Martina Schauera měl na hlavě další gól Libor Tonar, ale jeho hlavička jen těsně minula soupeřovu branku, stejně jako další střela Honzy Prince ve 30. minutě, kdy mu do uličky přihrál Libor Tonar. Tak se opět potvrdilo už jednou jmenované přísloví „Nedáš dostaneš“ a ve 35. minutě jsme po centru z pravé strany zaváhali v obranné činnosti a hostující hráč byl u míče dříve než naši obránci a pohodlně přehodil vyběhnuvšího brankáře 2-2. Nerozhodný stav vydržel do konce prvního poločasu. Ve druhém dějství se hra překvapivě vyrovnala a Miletín byl místy i lepším celkem, který se v této fázi zápasu nebál kombinovat ve středu hřiště a to naše mužstvo stálo hodně sil při nedůsledném napadání. Více se bojovalo než hrálo, k tomu přispíval hlavně kluzký terén novopacké umělky. Na brankové příležitosti se čekalo déle než v prvním poločase, protože se většinou bojovalo o míč ve středu hřiště a obrany obou mužstev byly pozorné. V 67. minutě měl velkou příležitost ke skórování Martin Schauer, kdy od půlící čáry běžel sám na hostující branku, ale místo zakončení střelou volil kličku brankáři, kterou se však poslal mimo výhodný střelecký úhel a jeho zpětná přihrávka už nenašla adresáta. V následujících minutách jsme měli opticky navrch, dařilo se nám dobře kombinovat především po naší levé straně, kde hrál od prvních minut výborný zápas věkem teprve dorostenec Vojta Kužel. V 78. minutě zahrozili po centru z levé strany hosté a od gólu nás zachránil obranným zákrokem David Mečíř, který přece jen byl u míče dříve než hostující hráč. Ve 79. minutě jsme měli obrovskou šanci, kdy Marek Hartych dostal přihrávku za obránce a postupoval z pravé strany na branku soupeře, místo přihrávky volným spoluhráčům však volil střelu z těžkého úhlu, kterou se mu brankáře Miletína nepodařilo překonat. To se podařilo až v 81. minutě Honzovi Princovi, který po krásné kolmici Šimona Fajstavra postupoval sám na brankáře, kterému si dovolil ještě udělat kličku a do prázdné brány nezaváhal 3-2. Do konce zápasu už si ani jeden z týmů nevypracoval šanci, výjimkou byla 90. minuta, kdy po celý zápas velmi dobrý rozhodčí neodpískal evidentní penaltu po faulu na pronikajícího Honzu Prince.

Hodnocení: Na to, že to pro naše mužstvo bylo první utkání na velkém hřišti v přípravném období, nebyla naše hra vůbec špatná. Stále je na čem pracovat, protože úplně bez chyb to také nebylo, ale doufám že se naše hra bude jen a jen zlepšovat. Myslím, že kluci samotní už se těšili na míč a na samotnou hru, protože zimní příprava je pro každého nepopulární, ale bez ní to opravdu nejde. Chtěl bych všechny hráče, co v neděli nastoupili pochválit za bojovnost a předvedenou hru, ale na druhou stranu některým také vyčinit, za to že nejsou schopni si vzít do tašky na zápas i normální kopačky nejen turfy, tak snad se do příště dotyční poučí;-). Také mě mrzí, že jsme na utkání jeli pouze ve 12 lidech a nebylo více variant k vyzkoušení dalších hráčů na jednotlivých postech.