neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

08 dub 2013, 10:36
Vytisknout
E-mail

Branka: Schauer M. (as. Princ J.)


Sestava: Tuž-Šnorbert,Šťastný,Hadač,Paulů-Schauer M.,Tonar, Jež (ve 30 min.střídal Mečíř), Faistaver- Princ,Horáček (v 60 min. střídal Hartych)


K prvnímu mistrovskému utkání, dlouho očekávanému derby s týmem Lomnice n.P. nastoupilo naše mužstvo už v téměř kompletním složení, chyběli jen vykartovaný Kuba Bergemann (stop na 1 zápas) a dlouhodobě zraněný Dan Vancl. K derby jsme odjížděli s cílem vyhrát i když jsme si byli vědomi, že srovnání se zápasy zimní přípravy není na místě a bude nás čekat úplně jiný zápas plný nasazení jak to v derby obvykle bývá.

Již v 1. minutě zápasu jsme měli slibnou příležitost kdy David Paulů z přímého kopu z dobrých 20 metrů vyzkoušel pozornost Jezdinského, který jeho střelu s námahou vyboxoval. Ve 3. min. odcentroval z pravé strany přesně Vláďa Horáček na nohu Martina Schauera, který však z voleje těsně přestřelil. Ve 13.min přišla první vyložená šance našeho týmu, kdy po rychlém přečíslení ve středu hřiště se ke kolmici za obránce dostal Jenda Princ a postupoval sám na brankáře, který ho však na hranici velkého vápna vychytal a s následnou přihrávkou Prince si dobýhající Libor Tonar poradil špatně a lobem netrefil prázdnou branku lomnických. V 15. min se dostali ke slovu také lomničtí, kdy tvrdou střelu z pravé strany Tuž reflexivně vyrazil. V tété fázi byla Lomnice aktivnější, kdy jsme prohrávali většinu soubojů ve středu hřiště. V 18.min po přímém kopu neudržel Tuž centr v rukavicích, dobýhající lomnický hráč ho přehodil,ale na brankové čáře zachránil na poslední chvíli Marek Šťastný. Ve 23.min musel Tuž opět vytáhnout vynikající zákrok, aby zabránil gólové pohromě. Ve 29.min se nám podařila přímočará akce po levé straně, kdy Jenda Princ přesně nacentroval a na zadní tyči našel nabýhajícího Martina Schauera, který se hlavou nemýlil a bylo to 0-1. Ve 30. min přišel pro nás jeden z klíčových momentů, kdy musel ze hry odstoupit zraněný Lojza Jež a museli jsme tak přeskupit jak složení záložní řady tak té obranné a na naši hře se to později výrazně projevilo. Po naši gólové radosti zůstala aktivita na našich kopačkách a ve 34.min opět po pěkné spolupráci Jendy Prince s Martinem Schauerem druhý jmenovaný mohl podruhé v utkání skórovat, ale jeho střelu levačkou po zemi na přední tyč Jezdinský reflexivně vyrazil. Ve 36.min se dostali ke slovu také domácí a střela za hranicí velkého vápna jen těsně minula jilemnickou branku. Ve 39.min se dostal po autovém vhazování k míči Jarda Hadač nenechal se odstavit od míče a nádherně přihrál Šimonu Faistaverovi, kterému těsně před zakončením míč odskočil a jeho střela z hranice penalty skončila nad lomnickou brankou. Ve 44.min přišel asi klíčový moment utkání, kdy po krásném uvolnění ve vápně měl na kopačce rozhodnutí Jenda Princ, ale místo přihrávky na úplně volného Vláďu Horáčka, který by dával do prázdné branky volil křížnou střelu, kterou brankář Jezdinský bravůrně vyrazil na roh a udržel tak Lomnici ještě ve hře.

Do druhého poločasu jsme vstoupili jak už je u nás zvykem velmi vlažně a Lomnice měla optickou převahu avšak bez gólových příležitostí. V 51.min po rohu Davida Paulů se nejvýše vyšplhal David Mečíř, ale míč hlavou trefil v záklonu, který letěl následně nad branku domácích. To bylo na dlouhou domu ze strany jilemnických všechno, přišla hluchá dvacetiminutovka, kdy se nedařilo vůbec nic, neudrželi jsme míč na svých kopačkách, prakticky nefungovala mezihra a zadarmo jsme odevzdávali míče lomnickým. V této fázi jsme se jen bránili a do našeho vápna lítal stereotypně jeden centr za druhým, s kterými jsme si však bez problémů poradili. V 75.min přišlo první varování, kdy osamocený lomnický hráč na malém vápně po centru nedal. V 77.min jsme si opět sami připravili horké chvíle, kdy prudkou malou domů brankář Tuž netrefil vůbec dobře a nastřelil dobýhajícího lomnického hráče od kterého šel míč do zámezí. Tlak lomnických vyvrcholil v 80.min kdy špatný výkop Davida Tuže zachytil ještě na naší polovině lomnický hráč ze středu hřiště poslal milimetrovou přihravku mezi obránce a lomnický Podstavek a přehodil vybýhajícího Tuže 1-1. Poté se opět přestěhovala aktivita na naše kopačky, ale naše převaha byla bez gólových příležitostí, kdy jsme se zbrklými přihrávkami připravovali sami o slibná založení rychlých akcí. Náš nápor přišel v posledních dvou minutách utkání, kdy nejprve hlavička Jardy Hadače našla připravenou náruč Jezdinského. V 90.min přišel druhý rozhodující moment zápasu. Po přetaženém rohu Davida Paulů na zadní tyč se ocitl před zývající prázdnou brankou osamocený Jenda Princ, ale pro všechny přihlížející nepochopitelně a trestuhodně hlavou přestřelil. V 91.min měl Jenda Princ ještě šanci na reparát, ale jeho střelu z přímého kopu přes zeď lomnický brankář vytáhl zázračně z šibenice.

Hodnocení: Vysledek v nás vyvolavá rozpaky, protože remíza je pro nás po průběhu zápasu defacto prohrou a získaný jeden bod nic neřeší. Rozhodujícím faktorem zápasu byly 3 neproměněné gólové šance Jendy Prince. Jsem přesvědčený, že po proměnění našich šancí jsme měli vyhrát. Budeme jen doufat, že jsme si vybrali smůlu v zakončení, která se nám lepila na kopačky a v dalších zápasech to bude jen a jen lepší. Pozitivní je, že si šance vytváříme a hrajeme dobře, ale musíme se vyvarovat hluchých míst v zápase a koncentrovat se na každou minutu zápasu. Musíme si také přiznat, že na rozdíl od přípravných zápasů nám optimálně nezahrála středová řada což je pak rozhodující pro obraz hry celého našeho mužstva.Nakonec bychom chtěli poděkovat našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu.

P.Schauer a M.Hradecký

Nadcházející zápas

SO: 27.4.2019

vs.

17:00  

Nová Ves

Poslední hraný zápas

Studenec vs

1

1