neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

14 dub 2013, 23:04
Vytisknout
E-mail

Branka: Mečíř D. (as. Princ J.)


Sestava: Černý-Šnorbert,Šťastný,Faistauver,Mečíř-Schauer M.,Tonar (v 82.min střídal Hadač), Jež, Bergemann (v 73.min. střídal Paulů)- Princ,Hartych (v 69 min. střídal Horáček)


Druhé derby v řadě se našemu týmu výsledkově vůbec nepovedlo. Přes herní převahu v prvním poločase se nám nepodařilo udržet nastavené tempo hry a po nešťastném závěru utkání jsme přenechali všechny 3 body soupeři z H.Branné.

Prvních 10 min. utkání připomínalo čekání s čím příjde náš soupeř. Jako první jsme se dostali k brankové příležitosti my, kdy v 10. min. se k odraženému míči dostlal Marek Hartych, ale s jeho střelou si brannský brankář hravě poradil. Ve 13. min. Se dostal ke střele Libor Tonar,ale jeho střelu opět bez problémů hostující brankář zlikvidoval. V 16. min. Se poprvé měnilo skóre na světelné tabuli a to k radosti domácích. Po rozehraném přímém kopu se

nejvýše do vzduchu vyšplhal David Mečíř a razantní hlavičkou nedal brannskému brankáři sebemenší šanci 1-0 pro domácí. Ve 20.min tentýž hráč z dobrých 20 metrů vyzkoušel pozornost brankáře hostů, který vyrazil jeho tvrdou střelu nad branku. Hosté do této chvíle působili bezradně a spoléhali se na dlouhé nakopávané míče, které ale v pohodě sbírali domácí beci a tím tupili největší zbraň H.Branné na rychlé brejky. Ve 27. min se dostali k první gólové šanci také hosté kdy ve 100% šanci stihnul David Mečíř zastavit ránu, která měla gólové parametry a zblokovat ji na rohový kop. Ve 29. min se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna opět David Mečíř, ale jeho střela skončila těsně nad svatyní brannských. V 31. min. se v pokutovém území uvolnil Lojza Jež a s jeho tvrdou křížnou střelou měl hostující brankář velké problémy,ale konečky prstů ji vyrazil na rohový kop. Ve 33. min se domácím podařilo na poslední chvíli zablokovat střelu hostujícího Pešiny. Konec prvního poločasu se odehrál bez větších šancí na obou stranách.

Ve druhého poločasu se k první vážnější akci dostali v 51.min opět domácí, kdy po průniku Jendy Prince a následném centru na malém vápně Marek Hartych míjí hostující branku. V 55. min měli svoji první šanci ke skórování také hosté,ale se střelou z hranice velkého vápna neměl Lukáš Černý větší potíže. V 58. min. Se měnilo skóre kdy po velké a hodně smolné chybě domácí obrany, kdy při odkopu trefil Marek Šťastný svého kolegu z obrany Martina Šnorberta, míč se dostal odrazem do běhu jako na zlatém podnose k Nýdrlemu a ten už neměl problém obstřelit domácího branáře 1-1. V 68. min mohli domácí opět obrátit vedení na svoji stranu,ale po pěkném průmiku Šimona Faistauvera, se nedostavilo tolik potřebné brankové zakončení a tváří v tvář brankáři Hofmanovi šla střela pouze těsně vedle. V 75, min po přímém kopu z pravé strany se dostal k odraženému míči jeden z hostujících hráčů, ale ve slibné pozici pouze přestřelil domácí branku. V 80. min se po dobrém presinku domácích dostal k míči David Paulů, ale jeho tvrdá křížná střela jen těsně minula svůj cíl. V 84. min. Při obranném zákroku propadl ve vápně brannský Vašek, k míči se dostal Jenda Princ, ale jeho prudký centr stačil odvrátit do bezpečí jeden z brannských beků. V 89. min přišla pro jilemnické pohroma v utkání, kdy po centru zleva nestačil Šimon Faistauver razatně odkopnout těžký míč, který srazil přímo do běhu hostujícímu Pešinovi a zkáza pro domácí byla dokonána, kdy při jeho střele neměl domácí brankář sebemenší šanci 1-2. I přesto ještě měli domácí v 92. min možnost ke srovnání skóre, ale střela Jardy Hadače šla nad hostující branku i proto se mohla H.Branná po konečném hvizdu rozhodčího Diringera radovat ze získaných šťastných tří bodů.

Hodnocení: Na zápas jsme se po taktické stránce dobře připravili, věděli jsme s jakou taktikou Branná přijede a její hru na rychlé brejky jsme měli dobře přečtené a po většinu utkání se nám jejich největší sílu dařilo eliminovat i když jsme měli stále obavy co s námi udělá první zápas na travnatém hřišti, protože jsme neměli na rozdíl od hostujícího týmu možnost odehrát mistrovský zápas ani v týdnu vzhledem k počasí si osahat travnatý povrch. I přesto si myslíme, že je pro nás konečný výsledek hodně krutý, protože jsme určitě nebyli horším týmem a dá se říct, že jsme svými chybami Branné výtězství doslova darovali když jsme udělali 2 chyby, které hosté nemylosrdně potrestali. Co dodat, první poločas byl z naší strany výborný, plný pohybu,pěkných akcí. Do druhého poločasu přišlo na hřiště vyměněné mužstvo, kterému se nemůže nic stát, ale opak byl pravdou...hrou kdy budeme spoléhát jeden na druhého a nepomůžeme si a čekat co zrovna hráč s míčem sám vymyslí se nikam neposuneme a je to jen cesta špatným směrem. Navíc cestou do záhuby pro nás bylo přizpůsobení se hry Branné a začala jedním slovem překopávána, která s fotbalem neměla nic společného. Fotbal je kolektivní hra a musí se hrát celých 90.min ne jen 45.min to bohužel nestačí o čemž jsme se už přesvědčili už minulý týden s Lomnicí. Teď nás čeká těžká šnůra 3 zápasů na hřištích soupeřů a jestli máme bodovat musíme přistoupit k zápasům úplně s jiným přístupem, dát do toho víc srdíčka a výsledek se dřív nebo později určitě dostaví.

P.Schauer

Nadcházející zápas

SO: 27.4.2019

vs.

17:00  

Nová Ves

Poslední hraný zápas

Studenec vs

1

1