neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

05 kvě 2013, 11:30
Vytisknout
E-mail

   


    Branky: Mečíř D. (as.Paulů), Faistaver Š. (as.Mečíř D.)

   Sestava: Tuž-Mečíř,Šťastný,Schauer P.,Paulů-Šnorbert (od 35.min Faistaver),Tonar,Jež,Schauer M.- Hartych (od 78.min Hadač), Bergemann (od 75.min Baranyk)


Ve druhém domácím utkání na jaře byl cíl našeho mužstva jediný, potvrdit 3 dovezené body z Krásné Studánky vítězstvím na domácí půdě. Už před utkáním jsme věděli, že nás nečeká vůbec lehký zápas, mužstvo Raspenavy v podstatě už nemá co ztratit a její výsledky v jarní části soutěže byly dost nevyzpytatelné, kdy na domácí půdě porazili přední celek tabulky Cvikov a další mužstva jako Harrachov a Lomnici notně potrápili. Z toho jsme si chtěli vzít ponaučení, ale jak už máme zažité v krvi právě proti slabším soupeřům se nám herně moc nedaří a samotný zápas byl z naší strany lehce protrápený., ale i přesto jsme velkou bojovností v druhém poločase strhli vítězství na svoji stranu a zaslouženě vybojovali další 3 body do tabulky.

Od začátku zápasu to vypadalo, že na hřišti bude jenom jedno mužstvo a na branku Raspenavy se valil jeden útok za druhým a soupeř se bránil jen za cenu dlouhých odkopů. Naše snaha vsítit úvodní gól byla enormní, ale ve finální fázi nepřicházela ideální přihrávka do vápna a náš nedůraz v osobních soubojích tak napomohl hostující obraně k odvracení slibně založených útočných akcí a centrů, které létaly před jejich branku. Raspenava se před naši branku dostala až ve 13.min, kdy zahrávala z pravé strany rohový kop, který domácí obrana odvrátila, jenže odražený balón napálil z dobrých 20 metrů raspenavský obránce z voleje a křížná střela k radosti hostů zaplula do domácí svatyně 0-1. Jilemnický celek byl řádně zaskočený nastalou situací, ale aktivní hrou se snažil obrátit nepříznivě se vyvíjející se výsledek na svoji stranu, po většinou však narážel na pozornou obranu Raspenavy, která po většinu zápasu bránila před svojí šestnáctkou až v devíti lidech. Ve 27.min po dobré kombinaci ve středu hřiště a následné kolmici běžel sám na brankáře Kuba Bergemann, ale nepodařilo se mu prostřelit hostujícího brankáře Šimona. V dalším průběhu prvního poločasu se nám nedařilo stereotypní hrou překonat obranu hostů, chyběla překvapivá myšlenka v útočné hře a tak naše snaha o vyrovnání se míjela účinkem. Ve 45.min po centru Pavla Schauera měl na hlavě vyrovnání Lojza Jež, ale o centimetry minul branku hostů.   

Druhý poločas začal opět náporem domácích se snahou obrátit nepříznivé skóre v co nejkratší době. To se také po velkém tlaku podařilo v 52.min, kdy centr Davida Paulů z přímého kopu našel na zadní tyči úplně volného Davida Mečíře, který se dorážkou ve skluzu nemýlil 1-1. V 54. min se dostal k zakončení Šimon Faistaver, ale s jeho střelou si Šimon opět poradil. Nápor domácích sílil s každou minutou a v 59.min po centru z levé strany se krásně uvolnil přes dva obránce na velkém vápně Libor Tonar, ale jeho tvrdá střela trefila na brankové čáře hostujícího obránce. V 67. min jsme měli další vyloženou šanci. Z rychlého brejku, který středem hřiště potáhl Libor Tonar, před vápnem posunul doprava na osamoceného Marka Šťastného, ale ten ve 100% šanci pouze přestřelil branku Raspenavy. V 75. min po narážečce s Kubou Bergemannem tvrdě vystřelil David Paulů, brankář však vyrazil. V 86. min se domácí konečně dočkali zasloužené odměny v podobě druhého gólu, kdy při rohovém kopu nejvýše vyskočil David Mečíř, jeho hlavička se dostala k úplně osamocenému Šimonu Faistaverovi a ten se z malého vápna nemýlil 2-1. V 90.min po rychlém brejku domácích přihrál Honza Baranyk do středu hřiště na rozběhnutého Jardu Hadače, který postupoval sám na branku Raspenavy, ale jeho střela z hranice pokutového kopu jen těsně minula hostující branku. I proto byl stav 2-1 pro domácí konečným výsledkem.

 

Hodnocení zápasu:  Už před zápasem jsme hráče upozorňovali, že nás nečeká vůbec lehké utkání a hráčům vtloukali do hlav rok staré domácí utkání s tehdy posledními Vratislavicemi s kterými jsme po 20 min hry prohrávali 3-0. To, že to bude podobné utkání se záhy také potvrdilo, kdy jsme prohrávali 0-1. Proto je vydřené vítězství o to cennější, že i v době kdy se nám herně tak úplně nedaří, naší bojovností jsme schopni dovézt zápas do vítězného konce. Už je to obehranná písnička, že se nám zranil v utkání další hráč a to Martin Šnorbert. Budeme jen doufat, že ve středu v dohrávce s Harrachovem na domácím hřišti bude k dispozici.

   P.Schauer a M.Hradecký

Nadcházející zápas

SO: 27.4.2019

vs.

17:00  

Nová Ves

Poslední hraný zápas

Studenec vs

1

1