neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

11 kvě 2013, 22:23
Vytisknout
E-mail

Sestava: Černý-Mečíř,Šťastný,Schauer P.,Paulů-Šnorbert (od 88.min Schauer M.),Hadač,Jež,Faistaver- Hartych (od 60.min Kubina), Bergemann (od 77.min  Tonar)


Po třech výhrách v řadě jsme jeli do Frýdlantu s předsevzetím neprohrát. Problém je v tom, že náš styl není založen na betonování před vlastní brankou a obranné hře s cílem za každou cenu ubránit výsledek. To se nám prostě nedaří, ale na druhou stranu, musím konstatovat, že jsme si i přes prohru na rozdíl od domácích zahráli fotbal. Naše snaha dostat míč pod kontrolu a hrát po zemi se nám od začátku zápasu dařila a byli jsme určitě fotbalovější, ale fotbal se hraje na góly a ne na krásu, to se nám také vymstilo. Kamenem úrazu v naši hře je útočná potence, kdy nám chybí taková ta drzá dravost se ve vápně poprat o svoji šanci, dostat se do gólovky.

Od první minuty jsme měli více ze hry a už v 6.min měla domácí obrana velkou práci odvrátit centr Marka Hartycha z pravé strany, který mířil na osamoceného Kubu Bergemanna. Ve 12.min se po dlouhém autovém vhazování dostal za vápnem k míči Jarda Hadač, ale jeho tvrdou střelu domácí brankář Zahradník vyboxoval. Ve 14.min se dostali ke slovu domácí. Se střelou však Lukáš Černý neměl větší problémy. V 16.min se dostal opět ke střele Jarda Hadač, jeho střelu však hlavou odvrátil jeden z domácích obránců. V 18.min měli 100% šanci domácí, jmenovitě Coufal, ale výborným zákrokem ji zmařil Lukáš Černý. Ve 21.min střílel Marek Hartych, jeho střela míří nad branku domácích. Ve 29.min jsme měli šanci přímého volného kopu. David Paulů však trefil jen zeď domácích. Ve 32.min zahrával nepřímý kop opět David Paulů, ale jak už bývá v našem důrazu před brankou nenašel se nikdo kdo by šel do mlýnice s kůži na trh. Čekání, že nás přihrávka trefí bez snahy se uvolnit, najít si místo při náběhu, to je naší největší slabinou, což se potvrdilo i v tomto zápase. V 33.min šel Frýdlant do vedení, kdy na pravé straně trestuhodně neuhlídal David Mečíř útočníka domácích Coufala, ten nahrál před branku Drobnému, jeho střelu Lukáš Černý ještě vyrazil, ale na dorážku domácího Šeny byl už bezmocný, s podivem je, že v době střely stál v ofsajdovém postavení, bohužel pro nás rozhodčí gól uznal 1-0.  Do konce poločasu jsme opět měli více ze hry, ale brankové příležitosti s našim nedůrazem v útočné hře bohužel nepřicházely.

Druhé dějství jsme opět začali aktivněji než domácí. V 52.min Lojza Jež střelou zpoza velkého vápna pouze přestřelil. V 53. min letěl do vápna domácích z levé strany další centr, bohužel opět nenašel konečného adresáta. V 58.min se dobře uvolnil na pravé straně Marek Hartych a mohl postupovat sám na branku Frýdlantu, bohužel se místo jednoduchého zakončení střelou pokoušel najít lépe postaveného hráče, bohužel nenašel.  V 60.min se dostal na hřiště poprvé za A-tým věkem ještě dorostenec Matěj Kubina a k překvapení asi nás všech si ve zbytku zápasu počínal velmi aktivně a byl jedním s milých překvapení pro jilemnickou trenérskou dvojici. V 63.min našel právě Matěj Kubina křížným pasem Pavla Schauera, ten se uvolnil na hranici velkého vápna, ale jeho křížná střela nenašla cíl v podobě domácí svatyně. V 65.min se dostali ke střele také domácí, Lukáš Černý bez problému kryje. V 68.min se po pěkném uvolnění pokusil o střelu Kuba Bergemann, jeho střela se opět nevešla mezi tři tyče Frýdlantu. V 73.min měla Jilemnice další příležitost, kdy Pavel Schauera, mířil přes zeď do volného horního rohu, ale brankář Zahradník zachránil domácí od vyrovnání. V téže minutě mohla být zkáza jilemnických dokonána, kdy u dlouhého nákopu byl nejrychleji domácí Coufal, přehodil vyběhnuvšího Černého, ale jeho střela šla mimo. V 81. min po pěkné kombinaci na levé straně se dostal míč k Lojzovi Ježovi, jeho tvrdá střela však šla opět těsně nad. V 82.min opět stejný hráč vyslal skákavou střelu, kterou však Zahradník zlikvidoval. Závěr zápasu se z naší strany nesl v nervózním duchu a místo hry jsme více řečnili než hráli, výsledkem byly 2 žluté karty. V 89.min jsme měli ještě možnost rohového kopu, ale nic jsme ze závěrečného tlaku nevyužili a i proto jedeme z Frýdlantu z prázdnou.  

Hodnocení zápasu:  Jeli jsme si zápas do Frýdlantu po třech výhrách užít a herně jsme domácí přehrávali, ale jak už bylo řečeno bez potřebného důrazu se ke gólu nedopracujeme, to byla naše největší slabina. Opět se budeme opakovat v otázce jak složit sestavu, protože v jakém rozpoložení jsme odjížděli do Frýdlantu bych nikomu nepřál. Mimo hru zůstali od minulého zápasu Hradecký, jen na lavičce zůstali  zranění Libor Tonar a Martin Schauer, když k tomu přičteme zraněné Vláďu Horáčka a Dana Vancla a do zápasu nastoupívší některé další zraněné hráče s menšími či většími šrámy tak je to spíš zázrak co předvádíme na hřišti. 

P.Schauer a M.Hradecký

Nadcházející zápas

SO: 27.4.2019

vs.

17:00  

Nová Ves

Poslední hraný zápas

Studenec vs

1

1