Vytisknout
E-mail

Branky: Bergemann J. (as.Faistaver Š.), Šťastný M. (as.Paulů D.)

Sestava: Tuž-Paulů,Schauer P.,Šťastný,Šnorbert-Schauer M.,Faistaver (od 80.min Baranyk), Jež,Bergemann (od 65.min Mečíř)-Hartych (od.70.min Hadač),Tonar

Po prohraném zápase ve Frýdlantu jsme chtěli porážku na domácí půdě odčinit proti zachraňujícím se Hejnicím. Ukázalo se, že fotbal opravdu nemá logiku, kdy jsme ve Frýdlantu předvedli mnohem lepší výkon proti dnešnímu a odjeli jsme s prázdnou a dnes byl náš výkon horší a body zůstaly na domácí půdě.

V úvodu utkání jsme si vytvořili velký tlak a v 5.minutě jsme se dostali do vedení, kdy po rohu z levé strany se dostal míč k úplně volnému Kubovi Bergemannovi a ten neměl velkou práci dopravit míč z malého vápna do branky Hejnic 1-0. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat.Krásnou střelu v 10.minutě vypustil z dobrých 25 metrů Lojza Jež, ale s jeho tvrdou střelou k tyči si s obtížemi hejnický brankář poradil. V 17.minutě mohl podruhé skórovat Kuba Bergemann po centru Martina Schauera pro změnu z pravé strany, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil. Hejnice byly domácím herně vyrovnaným soupeřem, ale do větších šancí se přes pozorně bránící domácí celek nedostávala. Její útočné akce většinou končily před šestnáctkou domácích. Největší šanci na vyrovnání měli hejničtí v 28.minutě z přímého kopu, ale střela šla vysoko nad branku domácích. Ve 30.minutě mohla jít Jilemnice do dvoubrankového vedení, ale po rohu a následném závaru před brankou Hejnic skončila hlavička Lojzy Ježe na břevně. Ve 32.minutě po centru z levé strany se dostal k odraženému míči na velkém vápně Libor Tonar, ale jeho gólovou střelu zastavil na brankové čáře hlavičkou obránce hostů nad a udržel tak hosty ve hře. Ve 36.minutě opět krásná střela Lojzy Ježe opět skončila v rukavicích brankáře hostů. Ve 38.minutě se dostal po pěkné akci tváři v tvář hostujícímu brankáři na hranici penalty Marek Hartych, ale u míče byl o zlomek vteřiny později než brankář hostů. Do konce prvního poločasu se hra víceméně odehrávala mezi velkými vápny bez větších šancí, větší herní aktivita byla na hejnických kopačkách.

Do druhého poločasu Hejnice vlétly se stejnou aktivitou jako v závěru prvního poločasu a obranné řady Jilemnice se musely pořádně otáčet.Naše hra postrádala potřebný klid a přesnou přihrávku a proto jsme v mnoha případech odevzdali míč hejnickým doslova zadarmo což nás stálo hodně sil. Obraz hry ve druhém poločase měl stále stejný scénář,  Jilemnice urputně bránila hubený jednogólový náskok a Hejnice se kombinační hrou pokoušela dobít domácí branku, ale potřebné gólové šance v jejich podání nepřicházely. V 62.minutě měli Hejnice možnost zahrávat z nebezpečné vzdálenosti přímý kop, ale střela šla opět nad. V 70.minutě stejná situace z hranice velkého čtverce skončila na zdi jilemnických. V 74.minutě se dostal za hranicí velkého vápna ke střele Lojza Jež, ale jeho střela byla nepřesná. V 78.minutě se zjevil na hrotu Marek Šťastný, ale obránci mu v dobré šanci znemožnili lepší zakončení.V 82.minutě mohl rozhodnout Libor Tonar, který postupoval na branku hostů sám, ale ve finální fázi volil střelu křížem na zadní tyč, ta však minula cíl v podobě branky Hejnic. Potřebný klid na domácí kopačky a rozhodnutí přišlo v 87.minutě, kdy se dostal po narážečce do vápna David Paulů, vybíhající brankář byl u míče pozdě a tak musel zatáhnout za záchranou brzdu a našeho obránce nedovoleně poslal k zemi. Z nařízené penalty se střelou do pravého horního rohu nemýlil kapitán domácích Marek Šťastný 2-0. To bylo také konečné skóre zápasu a tři potřebné body zůstaly po velkém boji na domácím hřišti v Jilemnici.

Hodnocení zápasu: Dnes jsme herně předvedli horší výkon než ve Frýdlantu, ale potřebnou bojovností a nasazením v pokutovém území, které nám minulý týden tolik chybělo jsme paradoxně dovedli zápas do vítězného konce. Hejnice hrály velmi dobře a jejich kombinační hra nám dělala velké problémy, ale stejně jako nám minulý týden jim chyběl důraz v pokutovém území což nám v obranné fázi hodně pomohlo. Doufám, že zbývající 4 zápasy si herně užijeme bez zbytečných nervů a budeme se fotbalem bavit.