neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

26 kvě 2013, 12:01
Vytisknout
E-mail

Sestava: Černý-Mečíř,Šťastný,Šnorbert,Paulů-Schauer M. (od 70.min Baranyk),Jež,Faistaver (od 56.min Hartych),Bergemann- Hadač (od 56.min Horáček), Tonar


 Branka: Šťastný M. (as.Horáček V.)


Po vyhraném zápase s Hejnicemi minulý týden jsme měli ve Stráži jediný cíl a to neprohrát a přivézt si jakýkoli bodový zisk což se nám bohužel nepovedlo a vlastními chybami jsme se už po několikáté porazili sami. Opět se potvrdilo, že na tvrdém strážském hřišti to bude od začátku zápasu více boj než pěkný fotbal.

Začátek zápasu se nesl v duchu aktivnější a hlavně důraznější hry domácích, kteří byli u všech míčů o zlomek sekundy rychleji a proto jsme se opticky dostávali pod tlak. Na tvrdé hřiště si naše mužstvo zvykalo pomaleji  a naší kombinační hře tvrdý terén s častým odskokem míče vůbec neseděl. V 7.min se k prvnímu náznaku šance dostali jilemničtí, ale střela Davida Paulů z hranice šestnáctky šla vysoko nad branku domácích. V 8.min se poprvé měnilo skóre zápasu, kdy udělal obrovskou chybu při výkopu od branky brankář Černý, jeho míč letící při zemi zachytil na levé straně domácí útočník, který postupoval do šestnáctky i když tísněn obráncem vyslal nepovedenou křížnou střelu, kterou dorazil z malého vápna dobíhající domácí útočník L.Oberreiter 1-0. Je však nutno podotknout, že gólová situace hodně zaváněla ofsajdovým postavením což špatně postavený pomezní rozhodčí opravdu nemohl posoudit, ale gól byl uznán a nebylo dál co řešit. My jsme na hřišti od hry a gól domácích vyplynul z naší chyby, proto není proč svalovat vinu na rozhodčí. Ve 20.min vyslal tvrdou střelu zpoza velkého vápna David Mečíř s kterou měl brankář Matouš potíže. Ve 32.min jsme měli velké problémy s dlouhými auty, které letěly před naší branku z pravé strany a k našemu štěstí propadly našim obranným územím bez gólového vyjádření domácích. Ve 35.min střílí po brejku domácí útočník z úhlu jen do boční sítě. Ve 38.min dostal žlutou kartu domácí hráč Drašner, který na půlící čáře tvrdě fauloval Lojzu Ježe. Byl to však pouze důsledek toho, že jsme prohrávali většinu silových soubojů s domácími a z toho pramenila jejich menší herní převaha. Ve 40.min jsme měli obrovskou šanci srovnat skóre, kdy po faulu na Libora Tonara jsme zahrávali přímí kop z ideální pozice a to ze středu na hranici velkého vápna. Střela Šimona Faistavera podél zdi na vzdálenější tyč jen o milimetry minula domácí branku. To bylo z prvního poločasu všechno.    

Druhý poločas začal naší větší aktivitou a v 50.min vyslal z dobrých 30 metrů krásnou střelu David Paulů, ale domácí brankář ač s obtížemi vyrazil míč nad branku. V 52.min po krásném průniku Libora Tonara se ve vápně nenašel nikdo kdo by se ukázal na jeho ukázkovou přihrávku, která prošla bez povšimnutí malým vápnem domácích. Jeho centr zachytil až v nevýhodném postavení Kuba Bergemann, po jeho uvolnění na střed hřiště zblokoval střelu mířící mezi týče domácí obránce obětavým skluzem a následná tvrdá střela Lojzy Ježe z hranice velkého vápna těsně minula domácí svatyni. V 54.min zahrávali standardní  situaci domácí, jejich centr vyboxoval Lukáš Černý. V 56.min jsme vystřídali, kdy šel na hřiště Vláďa Horáček za Jardu Hadače a Marek Hartych za Šimona Faistavera. Oba střídající se přesunuli do útoku a Libor Tonar na střed záložní řady. V 57.min z přímého kopu střela Lojzy Ježe šla těsně nad šibenici domácí branky. V téže minutě, ale měli gólovou příležitost i domácí, kdy po centru z pravé strany neobsazený L.Oberreiter z hranice penalty vysoko přestřelil. V 60.min po rychlé akci na pravé straně a následném centru Martina Schauera se dostával do brankové příležitosti Vláďa Horáček, ale nepodařilo se mu ideálně zpracovat míč. V 65.min přišel druhý gól domácích, kdy po pravé straně unikl od půlící čáry jilemnické obraně domácí záložník a nikým neobtěžován našel prudkým centrem na přední tyči na hranici malého vápna J.Havlíčka a ten nezaváhal 2-0. V 70.min přišlo naše poslední střídání vynucené zraněním Martina Schauera a do hry musel nestárnoucí Honza Baranyk. V závěru zápasu se více faulovalo než hrálo a hra se ještě více přiostřila. V 79.min jsme vykřesali jiskřičku naděje, kdy po závaru před domácí brankou domácí obránce surově fauloval Vláďu Horáčka a z nařízené penalty se nemýlil Marek Šťastný 2-1. V 80.min v obrovské šanci zaváhal domácí hráč, který z malého vápna ač neobsazen poslal hlavičku nad branku Jilemnice. Závěr zápasu už se nesl v duchu dlouhých nakopávaných balónů, ale potřebná šance na vyrovnání nepřišla a domácí si zaslouženě pohlídali vítězství.    

Hodnocení zápasu:  Věděli jsme, že ve Stráži to nebude jen o fotbale, ale hlavně o bojovnosti v osobních soubojích, bohužel domácí se této taktice přizpůsobili o poznání rychleji což není asi velkým překvapením když jsou na hřiště z domácího prostředí zvyklí. Nám tyhle zápasy na sílu vůbec nesedí a to se také potvrdilo. Prostě a jednoduše jsme si nechali lidově řečeno nakopat. Teď nás čekají 2 zápasy na domácí půdě a jestli chceme udržet umístění v klidném středu tabulky musíme předvést fotbalovější projev, je bude jen na nás jestli potrápíme celky hrající o samotné čelo tabulky. Věřím klukům, že v závěru soutěže i přes mnohá zranění některých hráčů dohrajeme s chutí a potřebnou bojovností a potěšíme naše fanoušky i předvedenou hrou.

P.Schauer a M.Hradecký

 

Nadcházející zápas

SO: 27.4.2019

vs.

17:00  

Nová Ves

Poslední hraný zápas

Studenec vs

1

1