neboRegistrovat
ZAVŘÍT
Foto týmu
Jste zde:

Vítejte na internetových stránkách fotbalového oddílu SK Jilemnice

02 čen 2013, 01:34
Vytisknout
E-mail

Sestava: Tuž-Mečíř,Schauer P.,Šnorbert,Paulů-Faistaver ,Jež,Tonar,Bergemann (od 70.min Baranyk)- Hadač (od 55.min Hanč ), Horáček (od 55.min Kubina)

 

Branky: Tonar L. (as.Schauer P.), Mečíř D. (as.Tonar L.)


V sobotních dopoledních hodinách odehrály domácí zápasy žákovská družstva Jilemnice a z toho bylo zřejmé, že i přes nepříznivé počasí se mistrovský zápas mužů bude odpoledne hrát. Dlouho jsme přemýšleli jestli vůbec zápas odehrát, ale dohrávky byly stanoveny na následující středu, na kterou je předpověď počasí podobná té dnešní i proto jsme se rozhodli zápas odehrát. Od první minuty bylo jasné, že se bude více bojovat než hrát pohledný fotbal. Hrací plocha byla opravdu na hranici regulérnosti a četné kaluže dělaly oběma mužstvům velké problémy.

Od prvních minut byli hosté důraznější v osobních soubojích, i proto měli opticky více ze hry. Naše hra byla nedůrazná a to od obrany až po útok. Jednoduše řečeno všude jsme byli pozdě. Hosté dostávali domácí obranu dlouhými míči na důrazné útočníky pod velký tlak a bylo jen otázkou času kdy příjde první šance hostů. V 8.min a v 15.min po centru z pravé strany dvakrát zachraňoval David Tuž včasným vyběhnutím, kdy stačil centrované míče s obtížemi vyboxovat. Ke smůle domácích pouze na kopačky hostů, kteří však nabídnutými dorážkami pohrdli a jejich střely byly zblokovány. V 19. min už byli domácí na akci hostů krátcí. Opět po centru z pravé strany neposoudil hlavní rozhodčí hlavičkový souboj jako evidentní faul na Lojzu Ježe, k odraženému míči se dostal hostující útočník a z těžké pozice na hranici penalty trefil z voleje přesně pravý horní roh domácí branky 0-1. Domácí se snažili o vyrovnání, lae jejich útočné pokusy končily na mimoňské obraně a když už se ji podařilo překonat pomohl terén. V 25.min se do slibné šance dostával Libor Tonar, ale když už byl ve výhodné pozici ke střele zůstal mu viset míč v kaluži před velkým vápnem. Ve 32.min po našem křížném centru z levé strany se dostal k míči osamocený Šimon Faistaver, ale jeho slabá střela šla těsně vedle hostující branky. Hosté v této fázi zápasu stále dělali potíže dlouhými nakopávanými míči, které se dařilo domácí obraně s obtížemi odvracet. Ve 41.min bylo po vyrovnáno, Pavel Schauer našel rychle rozehraným autem na středu hřiště Libora Tonara, ten se lehce uvolnil přes 2 mimoňské hráče a tvrdou střelou po zemi  na přední tyč nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci 1-1. Ve 43.min byl obrat ve skóre dokonán, kdy po rohovém kopu prodloužil hlavou míč Libor Tonar na zadní tyč, kde našel neobsazeného Davida Mečíře a ten se nemýlil 2-1. To bylo z prvního poločasu všechno a i přesto, že byli hosté opticky lepší a hlavně důraznější s domácími prohrávali.    

Začátek druhého poločasu domácí obrana slušně řečeno prospala a ve 46.min bylo srovnáno. Centr z pravé strany prošel až na zadní tyč, kde z evidentního ofsajdu hostující útočník nezaváhal 2-2.  Marné byly protesty domácích hráčů. Je těžké se v takových situacích domoci změny, protože někteří rozhodčí jsou prostě v rozhodování takříkajíc neomylní a není možná jakákoliv obrana proti jejich rozhodnutí a navíc když zápasu nepřihlíží alespoň delegát, který muže v černém hodnotí. Za 2.min po obdržené brance přišla zkáza domácího celku. Obranná řada špatně zahrála ofsajd systém a umožnila, aby mimoňský útočník postupoval z levé strany na brankáře Tuže úplně osamocen. Ten jeho střelu reflexivně vyrazil, ale ke vší smůle opět na jeho kopačky, přišla opakovaná střela i s tou si David Tuž poradil, bohužel se dostali k míči opět hosté a do třetice stejný útočník už volil přihrávku na úplně volného spoluhráče a ten dával z malého vápna do prázdné jilemnické branky 2-3. V 55.min přišlo na hřišti ke střídání generací a v domácím dresu se ukázala dvojice věkem ještě dorostenecká a to Šimon Kubina a Luďa Hanč a nutno podotknout, že hru jilemnických oživila. V 60.min vyslal na branku Mimoňe střelu Lojza Jež. Brankář hostů si však se střelou mířící do prostřed branky bez problémů poradil. To samé se opakovalo v 65.min jen střelcem z domácí strany byl Libor Tonar. V 72.min se dostal po rychlém brejku k míči na pravé straně Libor Tonar a přihrávkou pod sebe našel na velkém vápně Šimona Kubinu, ale jeho přesná střela k tyči byla příliš nedůrazná a hostující golman stačil zabránit vyrovnání. V 78.min jen těsně o centimetry minul rohový kop hlavou David Mečíř. V 82.min po obléhání mimoňské branky pálí vedle levačkou Libor Tonar. Závěrečný tlak domácích však kýžené vyrovnání nepřinesl a tak na domácí půdě nezůstal ani jeden bod.

Hodnocení zápasu:  Už druhý zápas po sobě se hrálo s vědomím, že to s fotbalem nebude mít na rozbahněném a vodou podmáčeném terénu nic společného. Navíc jsme opět měli problém se sestavením základní jedenáctky, je to v jarní části soutěže stále dokola a stává se to obehranou písničkou, kdy nám pro zranění z minulého týdne scházeli Marek Hartych, Martin Schauer, Dan Vancl a v pátek si obnovil na tréninku svalové zranění dosavadní kapitán týmu a opora zadních řad Marek Šťastný, což byla citelná ztráta. Na druhou stranu se naskytla v zápase možnost dát opět šanci mladým nadějným dorostencům, kteří svým výkonem příjemně překvapili a řekli si o další šanci mezi dospělými. Společně s nimi si můžeme jen přát, aby pokračovali v dobrých výkonech a zabydleli se v A týmu nastálo. Jedinou kaňkou na sobotním utkání byla dvojice rozhodčích, jejich výkon byl hodně slabý a podprůměrný a dále to radši není třeba rozebírat, kdo byl na zapase udělá si obrázek sám, asi tu hrála roli i absence delegáta i když musím s podivem konstatovat, že celou sezónu jsou delegáti na zápasy nominováni a v rozhodujících zápasech, kdy se rozhoduje o postupujících a  je třeba  pohlídat regulérnost soutěže nejsou přítomni, ač se jednalo o jediný hraný zápas I.A třídy o tomto víkendu, stále je asi co zlepšovat. Je však třeba zmínit, že se na rozhodčí nechceme a nebudeme vymlouvat, góly jsme dostali po naší nedůslednosti v obranné činnosti a to bylo rozhodující a dále si musíme sáhnout do svědomí, kolik úsilí dávají někteří hráči do tréninku a musím zkonstatovat, že z jednoho tréninku za týden se vyžít opravdu nedá.

P.Schauer a M.Hradecký

 

Nadcházející zápas

SO: 27.4.2019

vs.

17:00  

Nová Ves

Poslední hraný zápas

Studenec vs

1

1